26 Haziran 2015 Pazar
İSMAİL SARI
En Kötü Ruhsal Hastalık; Kıskançlıktır

Çok yönlü bir yaratık olan insanoğlu, çelişkilerle dolu olan bir ömrü, çoğu zaman boş olarak sonlandırır. Aklını ve iradesini gerçekler doğrultusunda değil de nefsinin istekleri doğrultusunda kullanarak bir ömrü bitirenlere, çok yazık olur. Ne acı ki, büyük çoğunluğun yaşayışı bu doğrultudadır. Büyük filozof Eflatun, bu gerçeği şöyle dillendiriyor; “Nefsin istekleri doğrultusunda sürdürülen hayat; dibi delik bir fıçıya, kalburla su taşımaya benzer”.

 

Türk siyasetinin geldiği son noktada kıskançlığın, ülke ve millet için nelere mAl olduğunu ibretle seyrediyoruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu millet ve memleket için can havliyle, kendisini feda ederek çalışan bir insan olarak dünya insanlığının ve özellikle de İslAm ülkelerindeki insanların takdirini kazanmış bir dünya lideridir. Üzülerek belirteyim ki, muhalif siyasetçilerimiz kıskançlıkları ile, önce ülke içinde hiç yoktan bir Recep Tayyip düşmanlığı ürettikleri gibi dış mihrakların ekmeğine de yağ çalmışlardır. 7 Haziran seçimlerinde, sadece Recep Tayyip düşmanlığı nedeniyle Ak Parti, yedi düvele karşı mücadele vermiştir. İşin garip tarafı, Ak Parti'nin bir Genel Başkan değişikliği de hiç dikkate alınmadan, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkanlığında aldığı oy ile kıyaslanarak partinin yüzde kırkbir oy almış olmasına karşın başarısız sayılması ve oy düşüşü yaşadığı gerekçesi ile yıpratılmağa çalışılması da ikinci bir garipliktir. Siyasette olur böyle şeyler, mantığı ile hareket edenlere diyorum ki, “El-insaf=insaflı olunuz!”

 

CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, tilki kurnazlığı ile kendi noksanlığını örtmek için, partisinin oy kaybına rağmen, seçimden zaferle çıkmış gibi, muhalefetin oylarının tamamını sahiplenerek, “Ak Parti karşısında yüzde altmışlık başarı vardır, hükümeti bunlar kurmalıdır.” diyebilmektedir. Yavuz hırsız, ev sahibini bastırırmış. Ak Partililer de, Sayın Recep Tayyip Erdoğanı darıltırız, korkusu ile “Bizde bir Genel Başkan değişikliği oldu, siz neden bahsediyorsunuz?” diyememektedirler. Sayın Ahmet Davutoğlu; muhalefetin, “Gölge Başkan, Emanetçi Başkan” gibi hafife alma, küçümseme edalı höykürmelerini bir tarafa bırakarak düşündüğümüz zaman, son derece başarılı bir seçim dönemi geçirmiştir. Seçimin en başarılı parti başkanıdır. Sayın Davutoğlu, bundan sonraki ilk seçimde başarı puanını bir puan bile artırdığı an, “Siyasi Liderliğini” ilAn etme hakkını kazanacaktır. Muhaliflerin korkusu, aslında burada düğümlenmektedir. Çünkü, Sayın Erdoğan'dan sonra ikinci bir güçlü lider daha Ak Partinin başında görüldüğü an, kendilerine artık halk nazarında siyaseten yer kalmayacaktır.

 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ise, daha önce Ak Partiye kaçırdığı oylardan bir kısmının geriye dönmesi nedeniyle başarı puanını az miktar arttırmış olmasına dayanarak o kadar çok kibirlendi ki, ne önünü görüyor ne de arkasını. Ayaklar yere basmalı ve ülke gerçeklerini görmelidir. Milliyetçiliği, düşünce sıralamasının birinci sırasına koymuş olan bir partinin, yedi düvele karşı verilen mücadeleyi insaf ölçüleri içinde görmesi gerekir diye düşünüyorum.

 

Türk Siyasetine, sağ duyunun hakim olacağını umarak saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.            Bu Haber 749 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI