3 Temmuz 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Biz Yıktık, Kim Yaparsa Yapsın Mantığı…

Siyasi partilerin, kendi düşüncelerine göre ülke yönetimine talip olurken, rakip parti veya partileri eleştirmek, yıpratmak ve iktidarlarını devirmek vardır. Ancak; siyasi partiler, demokrasinin olmazsa olmazları ise, icraatları de demokrasinin kurallarına uygun olmalıdır.

 

7 Haziran seçimlerinde muhalefet partileri, Ak Parti ve iktidarını devirmek için bütün güçlerini birleştirerek, el birliği yaparak ve hatta dış güçleri de çeşitli yollarla (paralel yapı, basın-yayın yolları gibi) devreye sokarak çalıştılar ve başardılar. HDP nin kullandığı demokrasi dışı metotları dışarıda bırakarak diyelim ki, demokratik yollardan başardınız. Peki, yıkılanı yapma konusuna gelince yani hükümet kurma konusuna gelince, güreşme niyeti olmadığı için minder kenarında peşrev çekerek vakit geçiren pehlivanlar gibi, AK Parti ve iktidarını deviren muhalefet partilerinin her biri köşeye çekilmiş, kırmızı çizgilerini sıralıyor; “Ben falanca ile hükümet kurmam, ben falancaların olduğu yerde asla olmam…” gibi sorumsuzca ifade ve davranışlarla vakit geçiriyorlar. Ülkenin ve milletin şu anda içinde bulunduğu koşullar, bu vurdum duymazlığa müsait midir? Bulanık suda balık avlamak için fırsat kollayan, ışıktan korkan yarasalar misali ne idüğü belirsiz terör örgütlerinin ülkemizin güney sınırında oynadıkları oyunlar, hepimizin gözleri önünde oynanmaktadır. Böyle bir ortamda, üzerine düşen sorumluluğa kayıtsız kalan siyasetçiyi bu millet affetmez. “Biz yıktık, kim yaparsa yapsın mantığı” ile uzaklarda dolaşan siyasetçiler, milletimizin çok sert tepkisi ile muhatap olacaklarını unutmamalıdırlar.

 

Değerli Okuyucularım !

Siyasi partilerimizin sayın yöneticileri, kendi kırmızı çizgilerini sayarken Türk Halkı'nın kırmızı çizgilerini de dikkate almalıdırlar. 1 Temmuz günü yapılmış olan TBMM Başkanı seçiminde  bir defa  daha gördük ki, bazı partilerimizdeki otuz kırk yıl önceki katı ideolojik tutumlarında hiçbir demokratik değişme ve gelişme olmamıştır. Herkes “BEN” diyor. “BİZ” diyebildiğimiz zaman, çok tabular yıkılacak, nefsi putlar tarumar olacaktır. Meclis Başkanı seçildi. Vatana millete hayırlı olsun. Ne var ki, bir partinin yani Ak Partinin oyları ile seçilmiştir. Gönül isterdi ki, hatta Türk Halkının büyük çoğunluğu isterdi ki, bir uzlaşı ile ve daha çok oy alarak seçilebilseydi.

 

Siyasi yazı yazmaktan uzaklaşmak üzere kendi kendime söz vermiştim ama, “ağzı olan” konuşuyor. Kalemi olan, aklına geleni yazıyor. Bu durumda, ben de düşündüklerimi siz sayın okuyucularımla paylaşmak istedim.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 724 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI