16 Temmuz 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Ünye Tarihine Not: Muhteşem Kadir Gecesi Kutlaması

Kadir Gecesi, İslAm Tarihinde var olalıdan bu tarafa böyle bir kutlama görmedi. Tek kelime ile; MUHTEŞEM'di. Ünye Şehir Stadı, var olduğu günden beriye böyle bir hayır işine hizmet etmemiştir. Şafak vaktine kadar devam eden programın, yetkili ve etkili ağızlardan çıkan Kur'an sesleri Ünye semalarını çınlatmıştır. Köylerden-kentlerden gelen, kadılı-erkekli, gençli-ihtiyarlı Kur'an aşıkları, doyasıya Kur'an dinlediler. Teşekkürler sayın Belediye Başkanımız, teşekkürler…

 

Her yetkili kişi; kurum veya kuruluş yetkilisi, bakan olsun genel müdür olsun genel başkan olsun, baş sorumlu olsun, başkan olsun; kendi meşrebi, felsefi düşüncesi, dini inancı veya ideolojik duruşuna göre icraatlarını ortaya koyar. Ona göre de takdir edilir veya tenkit edilir. İmam-Hatipli olan bir Belediye Başkan'ından da böyle bir program beklenirdi. Ünye ve Çevre halkı bu güzel marifeti, takdir edecek ve gereken iltifatı fazlası ile gösterecektir. Birinci ve en büyük iltifatı, baskın bir katılımla göstermiştir. Bizler de halkın basın temsilcileri olarak Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çamyar'a şükranlarımızı sunuyor, gelecek zaman içinde benzeri programlarını bekliyoruz. Şair, ne demiş;

 

“Marifet, iltifata tAbi; alıcısı olmayan mal, zayi'dir.(ziyan olmuştur).”

 

Halkın öncüleri, yönetimindeki insanlara ne verirse halk onu alır. Onun için Kur'an da “sizden olan yöneticilerinize itaat ediniz.” buyrulmuştur.

 

Bu nedenle, yönetenler son derece önemlidir. Halkı yönlendirecek, rehberlik yapacak, yol gösterecek ve örnek olacak insanların yöneten pozisyonunda olmasına Cenab-ı Hak, çok önem vermiştir. Bizler, inançlı insanlar da bu hassasiyete özen göstermeliyiz.

 

Değerli Okuyucularım!

2015 Yılı Ramazanını da geride bıraktık. Allah (c.c)a şükürlerimizi sunuyoruz. Ramazana varamadan ölenler, Ramazan içinde hayatını sonlandıranlarımız oldu. Hepsine rahmet diliyoruz. Sağlıkla bugünlere ulaşmış olmamız nedeniyle ne kadar şükretsek azdır. Biliyorsunuz ki, Peygamberimiz (a.s), “Sağlıklı ömür ve boş vaktin…” insanlar tarafından pek takdir edilemeyen önemli KIYMETLERDEN olduğunu belirtmiştir.

 

Yarın Ramazan Bayramı; her günümüz, bayram gibi olsun. Bayramınız mübarek olsun.

 

Nice bayramlara!.. Dileğimle saygı, sevgi ve selamlarımı sunarım.Bu Haber 1098 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI