25 Temmuz 2015 Pazar
ARİF TAKICI
Sen Kızma Şeytan Kızsın

Şeytan, var olduğundan bu yana belki de en fazla mesai yaptığı tarihi yaşıyor.

İşi çok zor harbiden… Çook.

  Dünya nüfusunun yedi milyara dayandığı bir tarih diliminde bu kadar insanı yoldan çıkarmakla baş edebilmek de zorlanıyorlar mıdır acaba? 

  Dünya nüfusunun çokluğu sebebiyle fazla mesai yapmak zorunda kalmakla beraber,  insanı yanlış yola yönlendirmek bakımından da şanslı bir dönem yaşadığını söyleyebiliriz miyiz şeytanın?

     Bence bu bakımdan içinde bulunduğumuz zaman şeytanın en rahat olduğu dönem.

      Yani çok kişi ile uğraşıyor ama buna rağmen uğraştığı kişilerin çoğunluğunu tavlamak başarısı ve performansını göz önünde bulundurduğunuzda şanslı dönem onun için.

      Yani insanların çoğu, davranışlarıyla bilmeden şeytana ciddi manada yardımcı oluyor.

        Vallahi ben yardımcı olmamaya çalışıyorum şu gıcık şeytana ama ne yalan söyleyeyim mağlup olduğum zamanlar da az değil.

     Çağımızda özgürlük anlayışının genişlemesi ile birlikte bilhassa demokrasisini orta ya da yüksek ölçekte rayına oturtabilmiş ülkelerde mitinglerin, boykotların ve protestoların çok sık yapılır olduğuna şahit oluyoruz.    

       Ama burada bir haksızlık olduğunu görüyorum…  Dünya da olup bitenler konusunda yaptığımız protestoların benzerini neden şeytan için yapmıyoruz? Görünmüyor diye bize bunca yanlışı yapan ve yaptıran şeytan boykot edilmeme hakkına mı sahip yani? 

   Yani görünmüyor diye gözümüzün içine baka baka bizi aptal yerine koyup yanlışlar yaptırmasına sürekli müsamahalı davranmak zorunda mıyız?

    Ne yani illa bunca Dernek arasında işimiz bittide birde şeytanla mücadele Derneği mi kuralım durduk yerde.

   Tabi  böyle bir dernek kurmaya kalkışmadan önce bir anket yaptırmak lazım,  şeytanla  mücadele derneğini kuran ve üye olanlara halkın yüzde kaçı deli der diye!!!

   Ankette kurulmalı görüşü yüzde ellinin altında olursa hiç yaklaşmayacaksın… Bak adamlar % 40'ın üzerinde oy aldılar da, bırakın Derneği hükümet bile kuramıyorlar! 

    Ben Ünye de böyle bir Dernek kuran olursa üye olurum.

       Ama diyelim ki böyle bir dernek yok… Ne yani şeytanla mücadele etmeyerek sürekli onun gazına mı geleceğiz.  Sürekli geliyoruz gerçi çoğunlukla, o başka da!

      Vallahi şeytan  bana çok kızacak belki ama, ben buradan bu yazımı okuyan ya da duyan herkese şeytanla mücadele ve onu boykot etme, hatta ona tuzaklar kurma çağrısı yapıyorum!!!

 

     İlk girişim olarak da olur olmaz şeylere kızmayarak kızma işini şeytana ihale edip, onun mesaisini artırıp, onu çılgına çevirip ona saçını başını yoldurma eylemi için herkese çağrı yapıyorum.

   Haa… Bunu söylüyorum diye şeytanla mücadele dernek Başkanlığını bana teklif etmeyin, vallahi kesinlikle kabul etmem. 

   Peki, sevgili dostlar, ne imiş sloganımız? Sen kızma şeytan kızsın!

     Bunu başarmak çok zor mu? Hayır. 

    Peki, nasıl başarılır?

      Allah ve Peygamberimizin mesajlarına kulaklarınızı açarak, şeytanınkilere kapayarak.

       Yani başarmak için sinir sisteminizi ameliyatla aldırmanıza gerek yok.

        Yapmamız gereken.

         Bizi kızdıracak mevzuu ile karşılaştığımızda salAvat getirip sinirlerimizi ilahi frekanslarla yatıştırmaya çalışmak, salAvat getirirken geçirdiğimiz zamanı belayı def etme şansına dönüştürmek,  gerekirse karşımızdakinden özür dilemek,  durup düşünmek, ateist bile olsanız içinizden bir müddet sayı saymak, sizi karşılaşmanız muhtemel birçok beladan kurtarır.

Öyle ise sloganımız ne?  Bırak, sen kızma şeytan kızsın. 

    Ha şunu da hatırlatayım:  Kendinize dikkat edin, şeytan çarparsa hafızım diye bana nuska yazdırmaya falan  gelmeyin, ben o işte yokum!

   Sakın olayı abartıp şu sloganları dövizlere yazarak Kaymakamlıktan izin almadan Cumhuriyet meydanında şeytanı boykot mitingi  düzenlemeyiniz! 

  Kahrolsun şeytan.  Şeytan bizi kızdıraaamaz.  Vur vur inlesin, şeytan bizi dinlesin. Şeytan biiizi yıldıraaamaz. Bu Haber 863 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI