10 Ağustos 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Gazeteciyiz biz, tenkit de ediliriz tebrik de....
musakiroğlu@mynet.com

Gazeteciyiz biz, yaptığımız bazı haberler bazıları için mükemmel olmuştur, bazılarını ise rahatsız eder.

Köşe yazarıyız, yorumlarımızı beğenen tebrik eden de vardır. Beğenmeyen tenkit eden de…

Hatta daha da ileri gidenler vardır, yani tehdit edenler… Gecenin pusluğunda, puştluk etmekten başka elinden bir şey gelmeyen bu yüreksiz, bu aciz mAhluklar, açarlar telefonu, seslerini de alabildiğine kartlaştırarak (Böyle daha bir korku saldıklarına inanıyorlar herhalde) “Akıllı ol, yanlış yapıyorsun” derler.

Ben, bana gelen bu tür telefonlara “Güldürme beni” cevabını verir, kapatırım.

Ne yani ciddiye mi alacaktım… Demirden korkan trene binmesin.

        Diğer taraftan, yazdıklarımdan dolayı tebrik edenlere teşekkür ediyorum, onlar bizlerin ilham kaynakları.

        Tabiî tenkit edenlerimiz de var, dolu… Ancak, haberlerimizi, yorumlarımızı tenkit edenlerle ilgili bir, iki kelam ifade etmek istiyorum.

Bir kere bu tenkitçiler üçe ayrılıyorlar.

Birincileri; tenkiti ağır hakarete, sövgüye dayalı yapanlar… Bunlara herhangi bir cevap vermemize gerek yok, toplum zaten asırlar öncesinden cevabını vermiş, “Kötü söz sahibinindir” demiş.

İkincileri; yaptığı tenkidi adını, kimliğini gizleyerek, başka ad ve mahlaslarla yapanlardır. Aslında bunların tenkitlerinde dikkate alınacak yanlar oluyor, olmasına da… Ben prensip olarak böyle arkadan güreşen insanları muhatap almadığım için, cevap verme gereği duymuyorum.

Üçüncüleri ise; adıyla, sanıyla hareket edip, düşüncemi, yorumumu eleştiren, buna karşılık kendi düşüncesi ve yorumunu ifade edenler. Bunları dikkate alıyor, değer veriyor, fırsat bulduğum her durumda oturup, konuşuyor, görüşüyorum. Bu tür insanlar toplumun karanlığında yanan tek tük yanan mumlardır. İyi ki varlar…

Bütün bunları niye yazdım? Genel bir fikir olsun diye… Bazıları için bilgi, bazılarına ise yerini, makamını gösterme bAbından!!…

Şeyh Yunus'a çıkan beş yol tuttu…

Geçtiğimiz günlerde yazdığım ve genel istek üzerine ikinci kez yayınlanan Şeyhyunus'a çıkan yolların yapılması ile ilgili yazı kamuoyunda geniş etki uyandırdı.

Başta söz konusu Hamidiye, Saraçlı, Gölevi, Saca mahalleleri ile Nadırlı Köyü sakinleri olsun, buraların muhtarlarından ve azalarından bazıları olsun bizzat bana ulaşarak konunun gerek Ünye, gerek Şeyhyunus Türbesi ve mezarlığı, gerekse mahalleleri için önemine dikkat çekerek, bu yolların bir an önce yapılmasını istediler.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Arpacıoğlu'nun da bilgileri dahilinde ve çalışma planları içinde olduğunu gördüğüm bu yollarda bir çalışma başlatılır mı? Başlatılırsa ne zaman başlatılır? Aslında bir açıklamaya ihtiyaç var.

Hoş geldiniz Müge Oruçkaptan…

Gazetemize yeni bir kalem daha katıldı. Ünlü televizyon spikeri, diksiyon, sunuculuk ve seslendirme dersleri hocası Sayın Müge Oruçkaptan artık bizlerle birlikte.

Kendisiyle aynı gazetede yazıyor olmak bizler için onurdur. Bize, böyle bir onuru bahşettiği için kendisine çok teşekkür ediyor, aramıza hoş geldiniz diyoruz.Bu Haber 1490 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI