5 Eylül 2015 Pazar
ARİF TAKICI
Avug ile Söyleşi

Daha önceki yazılarımda siz değerli okuyucularımı Avug ile tanıştırmıştım.  Ama tekrar hatırlatmam gerek.

Avug uzaylı bir dostum.  Görevi gereği Dünya'ya arada bir gelerek araştırma yapıyor, görüş alışverişi yapmak için bana da uğruyor.  Kendisi ile yaptığım söyleşiyi sizinle paylaşıyorum.

Merhaba Avug, tekrar hoş geldin.

Avug: Hoş bulduk.

Avug sen bu gelişinde neleri tespit ettin, dünyamızla ilgili benimle neleri paylaşacaksın?

Avug:  Arif arkadaşım nereden başlasam bilmiyorum…  Şimdi, anlayamadığım bir konuyu paylaşmak istiyorum…  Ülkenizi şu anda yöneten Hükümet 13 yıldır ülkenizi kalkındırdığını söylüyor.  Ama ortada onları yalanlayan görüntüler var.

Nedir onlar Avug?

Avug: Madem ülkeniz kalkınıyor, sizin gazetelerinizin çoğunda neden her gün elbisesinin çoğu kısmı açıkta kalan kadınların resimleri çıkıyor. O çıplak resimleri basılanların parası olsa, üç para daha verip üstlerini tamamen örtecek elbise almazlar mı?  Demek ki paraları yetmiyor ki, böyle mütemadiyen vücutları açık kalıyor gariplerin. Basında halkın ve hükümetin dikkatini çekmek için onların içler acıtan o resimlerini basıyor mütemadiyen.

Hayır Avug. Ondan değil, bizim basının bazılarının rezilliği o. Avrupa basınında o dediklerin yok.

Avug:  Sana katılmıyorum Arif. Çünkü aynı emareler sokakta da var. Mesela bakıyorum, genç kızların ve oğlanların üzerlerinde doğru düzgün elbise yok.  Ekonomilerinin bozuk olmasından dolayı yırtık pırtık elbiselerle dolaşıyorlar, çoğunun üzerlerinde ki pantolonlarının dizleri ve sağı solu yırtık, hatta bazılarının kumaşı yetmediği için göbekleri ve belleri açıkta kaldığından ikide bir açık yerlerini kapatmak için çekiştirip durarak bi sürü meşakkatlere katlanıyor garipler. 

Avug yanılıyorsun… Onlar moda diye öyle davranıyorlar!

Avug:  anlayamadım ama hadi onu sonra anlarız. Peki, siz bu gençleri neden istediği kız ile evlendirmiyorsunuz? Neden Hayvanlardan uzak tutuyorsunuz ve hayvan sevgisini başka şekilde tatmin etmelerine sebebiyet veriyorsunuz

Ne diyorsun Avug? Daha açık konuşur musun?

Avug:  Şimdi, çoğu gençler sevdiği kızın ismini dövme yaptırarak vücuduna yazdırıyor. Neden, büyük ihtimal o kızlara ulaşamıyorlar da ondan. İkincisi, çocuklara hayvan sevgisini aşılayamıyorsunuz, yeteri kadar hayvanat bahçesine götürüp onlarla temas kurduramıyorsunuz demek ki, o zaman da gençler ne yapıyorlar… Hayvanların resimlerini vücutlarına yaptırıyorlar. Gençlerinizin çoğunun vücudunda hayvan resimleri var… Vücutları akrepler, yılanlar, çıyanlarla dolu… Her şey apaçık ortada.

Avug o dediklerinde moda, onun için yaptırıyorlar!

Avug:  İyi… Sende her şeyi modaya havale edip geçiştiriyorsun.

Başka, başka ne paylaşacaksın benimle?

Avug:  Dünya da erkeklere karşı büyük bir haksızlık var.

O kanaate nasıl vardın ki sen?

Avug:  Neden olacak? Kadınlar istediği gibi rahat, açık gezebiliyor ve sıcaklardan daha az etkileniyorlarken, zavallı erkeklerin çoğu kadınlara göre daha kapalı kıyafetler giyiyorlar!

O da moda avug.

Avug: İyi , oda moda olsun.

Avug:  Şu büyük ülkelerin ayar yapmasıyla, etlerini yemedikleri halde bir kısım insanlar bir kısım insanları neden öldürüyorlar? Anlamıyorum.

O zengin ülkelerin bazılarının sömürü düzeninin bir ürünüdür bu… Oda moda!

Avug:   Şu sizin insanlar,  otomobillerinden, sanayiden, bacalardan çıkardıkları dumanlarla yetinmeyip, birde neden ağızlarından duman çıkarıyorlar? Anlamıyorum!

Moda Avug… O da moda!

Avug:  Sizin şu siyasi partiler neden anlaşıp bir koalisyon hükümeti kuramadılar da seçim hükümeti kuruyorlar? Anlamadım.

Bizim ülkemizde partilerin profilleri karşı tarafa sürekli şiddetli muhalefet yapmaya ve uzlaşmaz tutum takınmaya endekslidir… Oda moda!

Avug: Pes… Pes! Sizin ülkenizde de ne moda enflasyonu varmış be kardeşim. Bu Haber 618 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI