18 Eylül 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Türk Hava Kurumu Ve Kurban Derileri

2015 Yılı Kurban Bayramını 24 Eylül 2015 Perşembe günü idrak edeceğiz. Ünye'miz, Ordu'muz, ülkemiz ve tüm İslAm Alemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, kesilecek kurbanların kabule şayan olmasını Yüce Allah (c.c) dan diliyorum.

             Kurban kesen insanlarımız, çok iyi biliyorlar ki, kurban derileri sadece hayır işlerinde kullanılır; kurban kesenler tarafından kendi menfaatleri için kullanılmaz (küçükbaş hayvanların derileri, sadece namaz postu olarak kullanılabilir). Bu durumda, kurban derileri hayır kurumlarına bağış yapılır. Bağış yapılan hayır kurumlarından birisi de Türk Hava Kurumudur. Türk hava Kurumu, Türk sivil havacılığına destek olma ve eleman yetiştirme konusunda etkin ve yetkin bir kurumdur. Bu kuruma yapılan her bağış, kendi ülkemiz ve kendi milletimize hizmet olarak geriye döner. Bizden olan bir kuruma, kendi kurumumuza yardımcı olmak için öncelikle tercih edilmesi gerekir diye düşünüyor ve tavsiye ediyorum.

             Geçmiş yıllarda olduğu gibi, Türk Hava Kurumu ekipler kurarak dolaşmak suretiyle deri toplama işini sürdürecektir. Ancak, özellikle Türk Hava Kurumu dostlarımız bizlere haber vererek ve çevrelerindeki kurban derilerine sahip çıkarak kuruma daha yakından destek olmalarını bekliyoruz. Anarşinin bütün Müslümanları son derece huzursuz ettiği son yıllarda, terörle mücadelenin en etkin şekilde “Hava Gücü” ile yapıldığını hepimiz biliyor ve görüyoruz. Bu bilgilerimiz ışığında, Askeri ve sivil havacılığa yapılan her katkı, terörle mücadeleye destek olmak anlamı taşır. Onun için Türk Hava Kurumu, hem sivil havacılığımızın hem de Askeri havacılığımızın en büyük destek kurumlarından biridir. Güvenerek ve severek bağışta bulunabilirsiniz.

 

            Ben şahsen, “Türk Hava Yolları Yunanistan'dan pilot kiraladı; Türk uçakları, İsrail'de onarıldı…” gibi haberleri duyunca kahroluyorum. Bizlerin kurumsal bilgisizliği ve ilgisizliğinin sonucudur bu tür haberlerin nedeni. Kendisine sahip çıkmayan bir millet haline geldik. Bizden olanla bizim olanla, (bizden kastım, millet ve memleketimizdir), yabancı olanları ayırmak zorundayız. Türk Hava Kurumu, bizim kurumumuz olarak desteklerinize hem layıktır hem de beklemektedir. Şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz.

             Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1078 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI