3 Ekim 2015 Pazar
ARİF TAKICI
OSKİ ve Ünye

Geçtiğimiz günlerde Ordu Büyük Şehir Belediyesi Oski Genel müdürü Sayın Fatih Yürük bir basın toplantısı gerçekleştirerek çalışmalarla ilgili güzel bir sunum yaptı.

Benim de iştirak ederek izlediğim ve çok profesyonelce hazırlanmış olduğunu müşahede ettiğim sunum, Fatih Yürük'ün konuya vakıf ve son derece donanımlı kişiliği ve tecrübesiyle yaptığı akıcı anlatım üslubuyla doyurucu oldu. 

Ben gösterdiği üstün performans ve gayretten dolayı kendisini tebrik ediyorum.

Gerçekleştirilen çalışmalar memnuniyet verici olmakla birlikte, ileriye dönük hedefleriyle ilgili öngörülenler de hakikaten kayda değer başlıklar olarak not edilmelidir.

Mesela: iyileştirme çalışmaları yapılacak acı su ile ilgili,  içinde lağım akan derebasklarla ilgili, su sorunu olan kırsaldaki mahallelerimizdeki çalışmalarla ilgili olanlar bunlardan bazıları.

Oski gibi önemli bir kuruluşun başına hem çok tecrübeli,  hem de mesai mefhumu tanımadan gece yarılarına kadar gayretle çalışan Fatih Yürük'ü getirmesi Enver Yılmaz'ın verdiği en iyi kararlardan bir tanesidir.

Ünye ‘de Turizmle ilgili yatırımların artarak ama planlı bir şekilde devam etmesi ayrı bir değer olarak telakki edilmelidir.  Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen saray caddesinde Paşabahçe konağını hakikaten yeni konseptiyle çok dikkat çekici,  her ince noktasına kadar uzman dokunuşlarla farkındalıklar yaratılarak hazırlanan bir mekan olarak gördüm.

Konağın bahçesinden girer girmez ilginç farklılıkları gözlemledikten sonra,  diğer bölümlerde de çok ince bir zekAnın maharetli dokunuşlarla insanı rahatlatan ve ferahlatan bir mekAnda olmanın huzurunu hissettiren fiziki tasarımlarla karşılaşıyorsunuz , bravo demeyi hak ediyor doğrusu.

İşletme sahibi Ömer Öztürk'ün mesleğindeki ilginç buluşları ve yaratıcılığının Paşa konağı turistik tesisinde de tezahür ettiğini müşahede ettim. Bravo Ömer Öztürk, böyle güzel bir mekAnı Ünye'ye kazandırdığın için tebrik ediyoruz.

Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çamyar ve Kaymakamımız sayın Mustafa Demiri, gerek ramazan içersinde Şehit aileleri ve Gazilerle iftarlı kumsal buluşması gerçekleştirilerek ve plaket dahil hediye paketi takdim edilmesi, Gaziler günü vesilesiyle Şehit ailelerine çakırtepe de yemek verilmesi ve Gazilere verdikleri öneme binaen verdikleri maddi ve daha da önemli manevi katkıları kayda değer bir tutum olarak not edilmelidir.

Sayın kaymakamımız ve  Belediye Başkanımızın  iyi ilişkiler içersinde birçok konuda birlikte hareket ettiklerini görmek de gerçekten Ünye'nin  istikbale matuf birçok melesinde pozitif gelişmelere yelken açacak güven verici bir tablo oluşturuyor.

Kurban bayramında Atatürk parkında Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızın ortak organizasyonunda gerçekleştirilen bayramlaşma programının,  parti teşkilatlarımızın, Muhtarlarımızın, Oda Başkan ve temsilcilerin sivil  inisiyatif kuruluşlarının, Ünye dışından gelen misafirlerimizin, basının ve halkımızın katılımlarıyla kaynaşmaya ve bayramın manevi iklimine çok yakışan bir atmosfer ortaya koyduğunu kaydetmek gerek.  Bu bakımdan, bu güzelliği bizlere yaşatan Kaymakamımız Sayın Mustafa Demir ve Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar'ı hassaten tebrik ediyorum.

Hükümet caddesinde,   bilhassa cumhuriyet meydanı çınar ağacı ile Askerlik şubesi yanındaki ışıklar arasında Trafikte şişmeler, yığılmalar olduğuna yönelik yorumlar birçok vatandaş tarafından paylaşılmaktadır.

O kısımda ki yeşil ışığın kısa süreli yandığı,  yeşil ışığın yanış süresinin biraz uzatılması durumunda söz konusu sorunun çözülebileceğine yönelik yorum ve düşünceleri buradan paylaşmış istedim. Tabiatıyla ilgili mercilerin durumu incelemeleri ile olabilecek çözümler hususu ile ilgili adımların atılabileceği  tabidir.

 

 Bu Haber 707 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI