23 Ekim 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Medeniyet Sınavında Bir Basamak Daha Yol Aldık; Şükürler…

Düşünüyorum da, gerilere baktığımız zaman ne garip günlerden geçip bugünlere gelmişiz. Şehirler arası sefere çıktığımız o uzun yol araçlarında, kendi özel araçlarımız da dahil, sigara dumanından boğuluyorduk. Elbiselerimize sinen pis kokusu, bir haftada çıkmıyordu üzerimizden. Rahmetli Erbakan Hocamızın mekAnı Cennet olsun. Yanlış hatırlamıyorsam 1973 Yılında Rahmetli Ecevit ile birlikte kurdukları Koalisyon Hükümetinin protokolüne aldırmıştı Erbakan Hoca; “Toplu Taşıma araçlarında, eğlence yerleri hariç, topluca bulunan yerlerde tütün ve mamûlleri yasağı” getirilmişti. Daha sonra kapsam genişletilerek bugünkü duruma getirildi. Düşününüz, bir baba kendi evinde çoluk-çocuğunu sigara dumanı ile zehirliyordu. Ya kahvehanelerin, kömürle çalışan kara trenin tünel içinde bıraktığı duman misali, boğucu nikotin artıklarında ziyan olan sağlıklı insanlarımız…

 

Geride bıraktığımız bir garip örnek daha: Bizim çocuklarımızdan bir kısmı emniyet görevlisi, bazı çocuklarımız da üniversite öğrencisi. Emniyet görevlisi olan çocuklarımız üniversitenin kapısında bekliyor ve okumak için başı kapalı olarak okuluna gelen kızımızı coplayarak kapıdan kovuyordu. Saçlarından tutulup sürüklenenler bile oluyordu. Ne garip günlerdi ya RAb!.. Hepsi de tarihin yüz karası olarak gerilerde kaldı.

 

Geriye doğru baktığımız zaman, “Bizler, ne garip ve geri bir milletmişiz; yazıklar olsun bizlere!” demekten kendimizi alamıyoruz.

 

Gelelim Yazıma Başlık Yaptığım Konuya:

Yeni bir seçim dönemindeyiz. Sessiz, sakin. Biraz daha medenice bir propaganda dönemi yaşıyoruz. Sokaklarda tellenen yığınlarca parti bayrakları bu sefer yok. Onlara dökülen paracuklar da yok. Ne çok zengin bir milletmişiz ki, sokaklara telliyecek kadar çok bol paramız varmış. Kıymetimizi bilip de bizi Avrupa Birliğine almayan Merkellere (Merkel ve onun gibi düşünenler) yazıklar olsun. Sayın Merkeller, bizler sizden para-pul istemiyoruz. Bizde o kadar çok para var ki, bir yıl içinde üç-dört seçim için sokaklara parti bayrağı asacağız diye tellediğimiz parayı bir hesaplasak sizleri satın alırız. Halbuki sizler de seçimler yapıyorsunuz ama ne sokaklarda bayrak, ne ortalıkta bangır bangır bağırarak dolaşan parti arabalarınız , ne araba konvoyları, ne de miting yırtılmalarınız (Bağırma) var. Çünkü sizin sokaklara dökecek kadar bol paranız yok sayın Merkeller. Sizler fakirsiniz, bizler zenginiz. (Not: üç seçim dönemi Almanya'da bulundum. Sadece televizyon konuşmaları ve bilbortlara asılan aday fotoğrafları ile işi bitiriyorlar).

 

Değerli Okuyucularım!

Dünyaya asırlarca medeniyet öğretmiş bir milletin çocukları olan bizler, elimizden kaçırdığımız tarihi üstünlüğümüzün verdiği güzellikleri, şimdi başkalarından geriye almak zorunda kalışımız belki gururumuza dokunuyor ama, geç kaldığımız takdirde, geriden gelen neslimizi kendi benliğinden hepten koparma tehlikesi, kapımızı çalmış durumda. Daha fazla geç kalmadan, kaybettiğimiz değerlerimizi telAfi etmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Sağda-solda boş sallanan parti bayraklarının kimseye bir fayda vermediğini nihayet anlayarak kaldırdı partilerimiz. Çeşit çeşit müzik sesleri ile ortalıkta dolaşan parti arabalarının da hiçbir faydası olmadığını inşaallah yakın zamanda anlama idrakını gösteririz. Partilerimizin Genel Başkanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

 

1 Kasım seçimlerinin millet ve memlekete hayır getirmesini Yüce Allah (c.c) dan dilerim.

 

Sevgi, saygı ve selamlarımla…

 Bu Haber 653 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI