3 Kasım 2015 Pazar
İSMAİL SARI
“Godu mu Otutturdu !...”

“Taş, düştüğü yerde ağırdır.” demiş atalarımız. Ben, argoyu çok sevmem ama; yeri gelince de argoda kullanılan kelimeyi cümlenin içinde yerine koymazsanız söylemek istediğiniz manayı tam olarak elde edemiyorsunuz. Yazımın başlığından bahsettiğimi, hemen anlamışsınızdır.

 

            Bizler; fanatik, cengAver, adalete saygılı, haddini bilmeyene hemen haddinin bildirilmesini isteyen ruh yapısına sahip bir millet olduğumuz için, yazıma başlık yaptığım AEGO ifade tarzı Anadolu'muzun her tarafında, halkımız tarafından sevilerek kullanılır.

 

            1 Kasım seçimlerinde halkımız, gerçekten Demokrasi Yumruğunu “Godu mu Otutturdu !..” Yüzde elliye varan bir ağırlıkla, “Yeniden Ak Parti” dedi. Hem de yüzde seksenbeşin üzerinde bir katılımla. Ak Parti, yüzde kırkdokuz onda beş oy oranı ile 317 millet vekili; CHP, yüzde yirmibeş onda üç oy oranı ile 134 vekil; MHP, yüzde onbir onda dokuzluk oy oranı ile 40 vekil ve HDP, yüzde on onda yedilik oy oranı ile 59 vekil çıkararak Türkiye Büyük Millet Meclisine girmeye hak kazanmışlardır. Milletimize hayırlı olsun.

 

            Ben, bu seçimi birkaç yönden değerlendirmek istiyorum.

1-    Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkomutan sıfayıtla PKK kamplarını tarumar etmesine büyük onay vermiştir halkımız. Çok sayıda şehit cenazesini de bağrına basarak. Çünkü; artık ordumuz, Amerika'dan istihbarat gelecek, gece görüşlü hava aracı gelecek, insansız uçak gelecek diye beklemeden Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde bu hazırlığı yaptığını halkımız biliyor. Ve artık tamamen kendi silahlarımızla, terör mücadelesini sonlandıracağımıza inanmış durumda. Barış sürecinin amacı, halkımıza yeterince anlatılmadığı için “PKK'ya yumuşak davranılıyor, yüz veriliyor, korunuyor” şeklinde yanlış anlamalara neden olmuştur. Muhalefet partileri de, işlerine geldiği için halka bu anlamlarda pompalamalar yapmışlardır. 7 Haziran seçimlerinde halk, Ak Partiyi bu anlamda bir sallamıştır. Çözüm süreci veya barış sürecinin asıl amacı, Kürt halkını PKK'dan ayırarak Devlete güvenini sağlamak ve halkı devletin yanında yer almağa ikna etmekti. Bu amaca kısmen ulaşılmıştır. Ancak dağdakiler HDP'ye baskı yapınca sürece ihanet etmiş, silahlı mücadele tekrar başlamıştır. Recep Tayyip Erdoğan, Başkomutan sıfatıyla PKK'nın anlayacağı dilden konuşarak, inlerini başlarına yıkınca, halkımızdan (Kürt halkının bir kısmı da dahil) tam destek almıştır.

2-    Bu seçim sonuçlarına göre Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, katıksız olarak Ak Parti'nin Lideri olduğunu ilAn etmiş oluyor. Ben, daha önceki bir yazımda, Ahmet Davutoğlu'nun parti başkanı olarak ilk defa 7 Haziran seçimlerine girdiğini ve yüzde kırkbirlik oy oranı ile başarılı sayılması gerektiğini savunarak bundan sonraki bir seçimde başarısını bir puan bile arttırsa parti lideri olma hakkını kazanacağını belirtmiştim. Bir puan değil, yüzde ellilik bir halk desteği ile Ak Parti'nin Lideri olduğunu ilAn etmiştir. Bundan sonra muhalefet partileri bu başkanları ile avuçlarını yalayacaklardır. Ak Parti, yeni lideri ile tekrar şaha kalkmıştır.

3-    Bu seçimle Türk Halkı, bizlere demokrasi dersi vermeğe kalkan demokratik ülkelere, güçlü bir demokrasi dersi vermiştir. Hem yüksek bir katılım, hem de hiçbir problem olmaksızın yağdan kıl çeker gibi bir seçim ve ülkeyi koalisyonlara bırakmadan farklı bir üstünlükle tek parti iktidarına tekrar dönüş başarısı gösterilmiştir.

4-    Bu seçim sonuçları, paralel örgütlenmeye de çok büyük bir ders vermiştir. Tabi ki, görmek isterlerse. Amerika'dan verilen talimatlarla, emir komuta zinciri halinde yapılan “ISMARLAMA” dua ve beddualar geçmemiştir. Amerikan gizli örgütünün kucağına oturarak, bu şüheda yurduna ve şehitlerin torunlarına zarar verecek şekilde talimatlarla bir yerlere varılmayacağını artık, bu örgüte gönül verenler görmelidir.

 

Paralel örgütle mücadele konusunda da yetkililere söyleyecek birkaç sözüm var.

 

Şöyle ki:   

            AKP Malatya Millet Vekili Sayın Öznur ÇALIK'ın dediği gibi (Akit Gazetesi 29.10.2015 tarihli Hasan Karakaya'nın yazısı): “Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet” olan örgütün tabanını çok kırıp dökmeden, ikna ederek caydırma yolu seçilmelidir. Çünkü, aileler çok huzursuzdur. Bir ailenin çocuğunun birisi bir tarafta, diğeri bir tarafta. Aile içinde çatışmalar var. Veliler huzursuz. Devlet, şefkAt kanatlarını daima açık tutmalıdır. Sessizce örgütün beslendiği damarlar kesilince sönüp gidecektir.  

            Kibirlenmeden, şımarmadan, kırıp-dökmeden Ak Parti başarısının yönetime yansıtılması dileği ile..

 

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1360 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI