13 Kasım 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Ünye’nin Yeni Devlet Hastanesi

İnsan, devletin gücünü büyük işlerde veya büyük kurum ve kuruluşlarda fark ediyor. Ünye'mize Devlet, devasa bir hastane yapmış. Sebep olanlardan Allah razı olsun. Bina olarak muazzam. Mimari olarak kullanışlı, mefruşat olarak beş yıldızlı otellerden üstün ve Alet-edevat olarak çok donanımlı. Halkın dili ile anlatmamız gerekirse, süper bir hastane. Ak Parti iktidarlarının sağlık konusundaki ÇAĞ ATLAYIŞINI bir defa daha gözlemlemek Ünye Devlet Hastanesinde mümkün. Her şey düşünülmüş.

            Sigara Dumanından Alarm Zili Çalması

            Kayınpederimin yataklı tedavi görmesi nedeniyle üç-dört gün, belirli zamanlarda hastanede bulundum. Yani hasta refakatinde kaldım. Benim bulunduğum süre içerisinde iki defa alarm zilleri çaldı. Bütün hastane dikkat kesildi. Kimisi panikledi, kimisi bağrışmağa başladı, kimimiz de ne yapacağımızı şaşırdık. Personel sakin, yerinden kıpırdamıyor. Hemşirenin birisi gülerek, “Birisi sigara içiyordur bir köşede!” deyiverince, meraklar bir anda sönüverdi. Yani alarm zillerinin çalması, sigara dumanından etkilenmesi nedeniyle imiş.

            Bu kadar hassasiyet çok çok güzel. Gülen hemşireye şunu sordum: “Daha büyük bir tehlike olsa; örneğin: yangın gibi…” dedim. O tür tehlikelerin zilleri farklı imiş. Bu da çok güzel. Yani her tehlikeyi anında bütün binaya duyuran ve farklı seslerle yansıtan alarm sistemi… Buna ben, nasıl güzel demem.

            Hasta Odaları

            Hastanelerdeki eski koğuş sistemi yok artık. Her oda, ikişer kişilik; her hasta için acil müdahale araç-gereçleri, hasta dolapları, lavabo ve tuvaletler duş alma sistemleri ile donatılmış. Musluklardan hem sıcak hem de soğuk su akıyor. Oda mefruşatı zengin ve kullanışlı.

            Eski hastanenin personeli, o devasa binaya taşınınca kaybolmuş. Sanıyorum birimlerde epeyce personel yetersizliği var gibi gördüm. Elbet ki yeni yerleşiyor. Bazı noksanlılar olacaktır.

            Hastanemizin Ünye'mize, çevremize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Başhekim Sayın Güray YILMAZ Bey'e, bütün mesai arkadaşlarına Allah yardım etsin. İşleri son derece zor. Ancak, binanın konumu insanın çalışma azmini arttırıyor. O binada zevkle çalışılır diye düşünüyorum. Göğüs hastalıkları bölümü doktoru Sayın Dr. Nevzat ÖZTÜRK ve personeline şükranlarımı özellikle sunuyorum.

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 903 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI