14 Kasım 2015 Pazar
ARİF TAKICI
Seçim Sonrası Durum Ve Yorum

Bazılarının dediği, Türkiye'de iktidar değil muhalefet sorunu var tezine katılıyorum.

Katılıyorum… Çünkü, muhalefet partileri n de lider ve lider üretememe sorunu var!!!

Şimdi… Kılıçdaroğlu iyi adam ama lider değil söyleminin yanına karşısına çıkan adayları koyup toplama çıkarma yapın bakın, eşittir, onlarda liderlik vasfı var mı? Yok!

Genel Başkan olmak lider olmak değil ki. Peki, MHP'de lider var mı? Maalesef… Onda da yok!

O dandik, ona buna uşaklık ve maşalık eden Selahattin'in liderliğinden bahsetmek ise dile ayıptır vesselam.

O zaman Türkiye'de muhalefette lider sorunu var demek yerinde bir laftır ve üzerinde durulması gereken içi dolu bir iddiadır.

Peki, bu konunun üzerinde en çok durması ve sorunun aşılmasına çalışması gerekenler kimler o zaman? Tabi ki Genel Merkez de söz sahibi olanlar ve partisi için koşuşturan İlçe ve İl Teşkilatları.

Peki, onlar bu sorunun aşılması için çabalıyorlar ve başarılı olabiliyorlar mı? Buna evet demek isterdim… Ama diyemiyorum… Çünkü Ülkemiz şartlarında bir partinin genel Başkanına görevi bıraktırmak o kadar kolay değil.

Ya Baykal nasıl oldu demeyin bana… Şimdi burada komplo teorisi tüyosu verip de normal olmayan yöntemlerle ile ilgili düşünce ifade edecek konumda değilim canım. Onun ki iç ve dıştan profesyonellerin yaptığı ince ayardı.

Şimdi… CHP kurmayları biz Cumhuriyeti kuran partiyiz, yani Atatürk'ün kurduğu partiyiz argümanlarını CHP seçmeninin ve partinin ruh kriptosunu rahatlatma ve seçim yenilgisinin travmasını azaltma antibiyotiği olarak kullanarak bir dahaki seçime katma değer sağlayacağını düşünülerse çok yanılırlar. Bunu zaten sürekli yapıyor ve bu politikanın tutmadığını, onlarca yıldır %25 civarında oy toplayabildiklerini görmüyorlar mı?

Şimdi CHP de Genel Başkanlığa aday olanlara baktığımızda, olay şu: Bana göre hiç birinde liderlik profili yok… Peki, ya Kılıçdaroğlu'nda? Vallahi ondada yok! Peki, o zaman ne? Bilemem… Koca Cumhuriyeti kuran parti sürekli Gazi Mustafa Kemal'in mirasıyla övüneceğine lider çıkaracak, farklılık ve değişim yaratıp herkesin kalbine dokunacak her kesimden seçmeni ikna edecek kardeşim.

Bak… Aslında CHP'nin insan hakları bağlamında öncelikle halletmesi gereken başörtüsü konusunu AKP yaptı. Aslında başörtüsü konusunu meseleye insan hakları zaviyesinden bakarak CHP halletseydi ya da bu konu da zamanında AKP'ye destek verseydi oyunu ne güzel artırırdı.

Sol denklemin yapması gereken birçok meseleyi AKP yapıp toplumun birçok meselede refahına ve rahatlamasına yol açtığı zaman, toplumun her kesimine dokunabilme politikasını hAkim kıldığı zaman sen oyunu nasıl artıracaksın? Keşke insan hakları bakımından o üniversiteye giden gençlere CHP olarak sen de sahip çıksaydın yahu. Yoksa bu politika ve vizyonsuz liderlerle 2050 yılına kadar iktidar olamayacaksınız ha!

Ya Bahçeli: Bağırarak ve hayır cümlelerini diline peselenk ederek partiyi 4'cü parti yapmasına rağmen başarısızlığını kabul etmemek üniversitelerde siyesi ve sosyoloji doktorası yapan gençler için iyi bir tez hazırlama konusu olabilir belki… Ama Partinin oyunu artıran katma değer değil!!!

Bahçelinin şu anda devam ettirdiği politikayla MHP'nin Türkiye gerçeklerinde Ana muhalefet Partisi olma potansiyeli çok zayıf bir ihtimal.

Bence Bahçelinin partisine yapacağı en büyük hayır, Partinin başına bir lider bulup ağabeylik yaparak Partinin önünü açmak, sonra da onursal Başkan olmak, daha sonrada evlenip mutlu bir yuva kurmak.

Böylece bütün sinirleri de yatışır… Vallahi ne güzel olur.Bu Haber 747 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Durum ve Yorum Tarih : 16 Kasım 2015 / Pazar Üye Adı :A.ZOROĞLU
Arif bey,bence bundan sonra siyasi yorumlarda bulunmayınız.En iyisi muhtarlığını yaptığınız mahallenin sorunlarına odaklanın.Zira siyasi liderler ve partilere akıl vermeye çalışacağınıza mahallenizi ünye'nin yaşanabilir en iyi mahallesi haline nasıl getirebileceğinize dair fikirlerinizi paylaşınız.Selamlar..
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI