5 Aralık 2015 Pazar
ARİF TAKICI
Güzel Şeyler Olacak

Ünye Belediğe Başkanı Sayın Ahmet Çamyar ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Sayın Arif Ergün'ün Ünye ve çevresinde gerçekleşmesi planlanan projelerle ilgili açıklamaları heyecan verici.    

   Örneğin, Killik bölgesinde Organize Sanayi için düşünülen 550 dönüm arazide Bakanlıkça yapılan inceleme Ak Parti İlçe Teşkilatının ısrarlı takibi ve Sayın Numan Kurtulmuş'un destekleri ile umuyoruz ki çok uzun olmayan zaman içersinde hayat kazanır ve bu anlamda kaybettiğimiz yılların telafisine vesile olur.  

     Ordu Ankara'ya kuvvetli politikacılar gönderme bakımından yıllardır şanslı dönemler yaşamış ve halende yaşamaktadır…   Bu sayede önemli hizmetler de almıştır.   

             Peki, daha fazla hizmet alma imkAnları olabilir miydi? Tabi ki hem Ak Parti dönemi hem de öncesi dönem için evet!  Peki, o zaman neden o daha fazla hizmet alma fırsatları değerlendirilemedi?                           İlçe Teşkilatları ve Ankara da ki o kuvvetli kabul ettiğimiz politikacılarımız arasında irade, basiret ve koordinasyon zafiyeti yaşandığı için, yani parti teşkilatları ve sivil inisiyatifler Ankara da ki o kuvvetli dediğimiz politikacıları projeler üreterek çalıştıramadıkları için, böyle bir vizyonu hAkim kılamadıkları için, birçok konuda olduğu gibi örneğin Organize sanayi konusunu da işte bu yüzden meseleyi yıllardır konuşmaktan öteye taşıyamadık!  

 

    İçinde yaşadığımız zamana dönersek:  Sayın Ahmet Çamyar'ın gerçekleştireceği projelerle ilgili olarak ayağı yere basan açıklamaları analiz edildiğinde umut kar olmamak için bir neden yok.  

     Kaldı ki Sayın Çamyar,  Büyük Şehir Belediyesi olma dönüşümünde Ordu'da dönüşümü en başarılı bir şekilde gerçekleştiren, bu minvalde ekonomik ve personel sorunlarını en hızlı şekilde çözen bir Belediye Başkanı olmuştur.  Ünye kamuoyuyla paylaştığı projelerden Belediye sineması ve kültür sarayının kiracılarının tahliyesini de sorunsuz halletmesi kayda değer bir nitelik olarak kabul edilmiştir.    

        Ahmet Çamyar hakkında hem Belediye Başkanı olarak kamuoyuyla paylaştığı projeleri öngörülen takvim istikametinde gerçekleştireceğine dair vizyonuna toplumda oluşan iyimser beklenti ve güven bakımından,  hem de Ünye'de Ankara eksenli yapılacak çalışmalar noktasında vizyonunu ve iradesini çok mahir kullanacağı ve bu minvalde de İlçe Teşkilatı ile son derece koordinasyon ve uyum içersinde hareket edeceğine dair kamuoyunda tezahür eden güven bakımından,  tüm bu argümanlar Çamyar hakkında umut kar olmak için önemli bir sebepler olarak görülmektedir.  

     Sayın Çamların Rus Pazar yeri diye bilinen mekAnda, minibüs garajında, yeni modern Pazar yeri konusunda,  tabakhane deresi etrafında gerçekleştireceği sosyal alanlar,  çöp konusunun çok modern bir irtifada halledilme çalışmaları, Muhtar evlerinin yapılması hususunda ve daha sayabileceğimiz bir çok konuda gerçekleştirmeyi düşündüğü projeler,  tümüyle ayağı yere basan ve attığı adımlarla gerçekleşeceğine dair güven duygusu veren projeler olarak telakki edilmektedir. 

          Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Sayın Ergün'ün de açıkladığı üzere, limanın büyütülmesi, organize sanayinin hayata geçirilmesi, Niksar Ünye yolunun genişletilmesi, Üniversite kampüsünün Gerçekleştirilmesi, hastanenin yeni ve modern çehresiyle bir bölge hastanesi formatında hizmet verecek duruma gelmesi, eski havaalanının havacılık yüksek okulu olarak değerlendirilmesi, eski hastane yerinin Ünye'ye katma değerler sağlayacak şekilde değerlendirilmesi gibi umutların yeşermesine vesile olacak bu hususların gerçekleştirildiğini düşündüğümüzde bunun Ünye'nin istikbaline ne derce yüksek seviyede olumlu etkiler ve katkılar sağlayacağını düşünebiliyor musunuz?   

      Ben bunların hiçbirinin hayal olmadığını, öngörülen zaman içersinde teker teker hepsinin gerçekleşeceğine inandığımı ifade etmek istiyorum.  Helva, un, su var… İrade var… Önümüzdeki 2019 seçimlerine kadar helvayı yapmamak için bir sebep yok. Bu Haber 717 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI