26 Şubat 2016 Pazar
İSMAİL SARI
Ünye Belediye Başkanını ve dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanını alkışlama zamanı geldi

Yeni göreve gelen belediye başkanları, kurumunu tanıyana ve çalışma ekibini oluşturuncaya kadar aradan bir-iki yıl geçiyor. Hem Ünye Belediye Başkanı'nın hem de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı'nın tanıma ve ekip oluşturma süreleri doldu. Şimdi vatandaş icraata bakıyor.

Belediyelerimiz İcraat Yapıyor mu?         

Görmek istemeyenler, acımasızca eleştiriyorlar; “İdris Bey Ünye'yi Ordu'ya sattı, Ünye'ye en büyük kötülüğü yaptı. Ünye bitti, gitti…” gibi ipe-sapa gelmeyen haksızca eleştiriler devam etse de güzel şeyler yapılıyor; daha yapılacak da…

Şehircilik; önce akılla, planlama ve para ile olur. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver YILMAZ, geçen hafta Ünye otogarında basın mensuplarına açıklama yaparken, elinin parmaklarını birbirine sürterek “Bizde bu (parayı kastederek) var” demiş. Ünye'de iki-üç gün o konuşuldu.

Elbet ki Büyükşehir Belediyelerine (sadece Ordu değil hepsine) büyük paralar geliyor. Niçin geliyor; şehirler büyütülsün, refah artsın, istihdam sahaları açılsın, insanlar rahat etsin diye geliyor. Devletin görevi; devleti oluşturan milletin refahını, mutluluğunu, huzurunu, emniyetini sağlamak ve geleceğini garanti altına almaktır. Millet, ne kadar çok hizmet görürse o kadar çok devletinden haberdar olur. Ordu halkı, Büyükşehir sayesinde Devletinin gücünü daha çok görerek o ölçüde Devletinin gücüne güç katacaktır. Devlet millete, millet de devlete bağlıdır. İkisi birbirine güç katar. Millette olmazsa devlete ne verecek, devlette olmazsa millete ne verecek?

İşte, Ordu halkı Devletini yanında ve yakınında daha çok görecek ve Devletine o ölçüde yakın destek verecektir. Halkımız hizmetleri görmeğe başladı. Bugünlerde eleştirileri, geçmiş günlerdeki kadar duymuyoruz. Hatta “Enver Yılmaz, kesenin ağzını açtı; Ünye sokaklarına para dökülüyor” diyenler var. Belediye Sineması ve Kültür Sitesinin yıkılması ile Büyük Camiye doğru oradan yol açılıyor olması, şehirleşme adına çok güzel ve takdir topluyor.

Ayrıca şehir içindeki çöp kova ve konteynırlarının yenilenmesi ve bir çoğunun kapalı hale getirilmiş olması ile bazı köylere (ki yeni adı ile mahallelere) kadar çöp konteynırı dağıtılmış olması çok takdir görmektedir.

Ünye'mizin Tabakhane (doğrusu, “DABAKHANE” olup derenin kenarlarında eskiden Deri ıslan atölyeleri olduğu için bu isim verilmiştir.) deresinin kenarında iki taraflı yolun bir tarafının çalışıyor olması ve bir tarafında da çalışmaların devam ediyor olması, halkın dikkatini çalışmaların yoğunluğuna çekmektedir.

Ancak;

Bir önceki hafta gündeme getirdiğim “Seyyar Satıcılar” probleminin henüz çözülememiş olması halkın bağrında bir yara olup acilen çözümü beklenmektedir. İlgililerin bir defa daha dikkatlerine sunarım.

Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar, “2016 Yılı Ünye için yatırım yılı olacak” diye açıklama yapmış. Alkışlıyoruz ve “Haydi İnşallah” diyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 866 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI