10 Eylül 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Yurt yeri sorunu tamam da ya diğerleri...
musakiroglu@mynet.com

AK Parti İlçe Başkanı Sayın Av. Ahmet Çamyar “Fakülte binası ile yurt yeri sorununun tahammülü kalmadı” başlıklı yazım üzerine bir açıklama yapmış.

 

Başkan Çamyar açıklamasında, 2009 Yatırım Programı'na alınan Ünye'de yapılması kararlaştırılan 500 kişilik Öğrenci Yurdu yeri sorununun çözülme aşamasına geldiğini belirterek, “Bu yıl içinde yurt inşaatı başlayacak, en yakın zamanda bitirilip, hizmete girecek” diyor.

 

Başkan Çamyar'a gösterdiği duyarlılık ve yurt konusunda kamuoyuna yaptığı açıklama nedeniyle çok teşekkür ediyorum.

 

Kendisinin, bulunduğu mevkinin hakkını verebilmek, memleketine bir şeyler katmak, kazandırmak için ekibiyle birlikte yürüttüğü gayreti yakinen gözlüyorum. Bu yönüyle de eski bir siyasetçi olarak Sayın Çamyar'ı takdir ediyor, başarılar diliyorum.

 

Ancak, Sayın Çamyar'a hatırlatmadan geçemeyeceğim bir husus daha var. Bu da çok önemli ve kamuoyu eğer varsa bu konulardaki çalışmaları da merak ediyor, açıklama bekliyor.

 

Ben o yazımda fakülte binası sorununun da halledilmesi gereken acil bir sorun olduğuna değinmiştim. Kaldı ki bu konu 15 senelik eski, artık iyice bayatlamış bir konu. Şu anda gelinen noktada ise, olay ciddi tehlikeler arz ediyor. Eğer yer sorunu halledilmezse fakültenin Ünye'den gitme tehlikesi çok büyük.

 

Fakülte deyip de geçemeyiz. Soruyorum, Türkiye'deki sekizyüz küsur ilçenin kaçında fakülte var?

 

Kaldı ki, Ünye'deki fakülte tek başına bir üniversite gibi. Açabildiğin kadar bölüm aç, sınıf bul, sıra, sandalye, kürsü koy öğrenci al. Ucu açık… Böyle bir fakülte Ünye'nin avucunun içinde altın… Kıymeti mutlak surette bilinmeli.

 

Sayın Çamyar'dan işte bu değerin sıkıntısı konusunda, yani fakülte'nin bina sorunu konusunda bir açıklama bekliyoruz. Umarız bir çalışma vardır.

 

Bir de şu doğalgaz hattı işi nedir, niye öyle durdu kaldı?

 

2002 yılında Sayın Hilmi Güler milletvekili seçilip, bakan olduktan sonra Ünye'yi ilk ziyaretinde ‘müjde' diye iki söz vermişti. Bunlardan birisi doğalgaz, birisi de demiryolu sözüydü.

 

O gün bugündür yedi yıl geçti. Belli ki, demiryolu üstü kapalı beklemeye alındı.

 

Doğalgaz hattı ile ilgili olarak ise, ihale yapıldı, boru döşeme işi başlatıldı. Ancak, bir süre sonra zınk diye iş durdu.

 

Borular yarı açık, yarı kapalı, diğer taraftan yarı dağınık, yarı döşeli öyle aldır ayaz orta yerde bırakıldı, gidildi. Çürür mü, bozulur mu… İlerde tekrar döşenmeye başlanırsa ne kadar sağlıklı olur… Bütün bunlar üstünde durulması, düşünülmesi gereken şeyler.

 

Hele, hele; boruların Saca Mahallesi'nden Şeyh Yunus'a çıkarken yol kenarında bırakılması olacak iş değil. Vızır vızır çalışan yol, bu borular yüzünden öyle daralmış durumda ki… Trafik tek şeritten işliyor, yokuşun dibinden gelen araç yukardan geleni, yukardan gelen dibindekini beklemek zorunda. Kaza tehlikesi ise cabası…

 

Kamuoyu merak ediyor, bu doğalgaz işindeki esrarı öğrenmek istiyor.

        * Nedir bu işin aslı?

* Boru döşeme işi niye durdu?

* Ne zaman tekrar başlayacak?

* Ünye ne zaman doğalgaz kullanacak?

        

        Sayın Başkan Ahmet Çamyar'dan bir de bu konuda açıklama bekliyoruz.Bu Haber 1681 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI