2 Nisan 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Emperyalizmin Taşeron Savaşları

Terörizm ve anarşi önceki yüzyıllarda da vardı…  Ancak günümüz deki boyutu kadar geniş bir coğrafyada ve bu denli acımasız ve korkunç olduğu kadar hiç olmadı.   

Öyle ki,  günümüzde terörist örgütler,  arkasındaki destekçileri olan Devletlerin yardımlarıyla, önemli ekonomik ve silah güçleriyle adeta Devlet benzeri birer güç haline geliyorlar.  

Kaplumbağa ırmaktan karşıya geçeği sırada karşıya geçmek isteyen akrep,  kaplumbağa kardeş, sırtında beni de geçirir misin? Demiş.   

Olur, demiş kaplumbağa.  Yalnız bir şartım var…  Beni sokmayacaksın! 

Tamam, demiş akrep. Seni sokmam.  

Fakat ırmağın ortalarına geldiklerinde kaplumbağa bir çıtırtı sesi duymuş. Akrep kardeş, sende bir ses duyuyor musun? Diye sormuş.  

Evet demiş akrep. Seni sokuyorum.  

Şaşkınlık içersinde olan kaplumbağa, hani söz vermiştin, beni sokmayacaktın, diye sitem etmiş.  

Ne yapayım, huyum böyle…  Huyumdan bir türlü vazgeçemiyorum, demiş akrep.  

      

Bu Avrupalılar ve Amerikalılar da aynı hikAyede ki akrep gibi emperyal alışkanlıklarından ve huylarından,  ikiyüzlü tarzlarından,  kendi çıkarları için her türlü entrikaları çevirmekten, bu uğurda terörizmi dahi destekleme huylarından bir türlü vazgeçmiyorlar… Vazgeçmeyecekler de!  

Meseleye bu zaviyeden bakıp bir analiz yaptığımızda karşımıza şu yalın gerçekler çıkmaktadır. 

 

Artık gelişmiş ülkeler askerlerini direkt savaşa sürmekten ziyade,  kontrol etmek istedikleri ülkelerin başına terörizmi bela edip o ülkeleri zayıflatmakta veya yıkıma uğratmaktadırlar.  

Yani anlayacağınız,  yirmi birinci asırda gelişmiş ülkeler artık savaşlarını taşeron örgütler vasıtasıyla sürdürmektedirler.   

Terör diye duyduğunuz gördüğünüz tüm insanlık dışı vahşetler aslında taşeron savaşlarıdır!  

Ancak savaşı ihraç eden ülkelerin destekledikleri örgütler bazen kontrol edilemez hale gelebilmekte, alışkanlıkları ve huyları üzere kendilerini destekleyen ülkeleri de sokabilmektedirler.   

Oh oldu demiyoruz ama Fransa ve Belçika'da meydana gelen patlamalar sahip çıktıkları terörün onları da sokmasıdır!  

Bunu bazı İngiliz be Belçika gazeteleri idrak etti ve bu meyanda olayla ilgili gerçekçi,  cesurane yazılar yazarak Avrupa'nın Teröre destek çıkan ikiyüzlülüğünü ve zafiyetini ortaya koydular.  

Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önceleri olayları yapan teröristler ile ilgili olarak Avrupa'ya yaptığı uyarılara kulak tıkayan Belçika Hükümetine Muhalefetten istifa çağrıları yükseldi.  

      

Peki, meydana gelen son Belçika saldırısından ders alınacağını ve artık Avrupa Hükümetlerinin teröristlere sahip çıkmayacağını düşünebilir miyiz?  

Maalesef hayır… Sultan Abdulhamide Ermeni Teröristlerce suikast yaptıran Avrupa o zamandan bu yana hiç değişmedi, bundan sonrada değişecek değil.  

Ne yaparsınız…  Huyları böyle.   

Onlar değişmeyeceğine göre biz değişeceğiz!  Nasıl mı?  

Şu boş iç kavgalarımızı çekişmelerimizi bir kenara bırakarak, iktidar olmayı da muhalefet olmayı da gerektiği gibi idrak ederek, milli seferberlik içersinde tüm gücümüzü kalkınmaya vererek, bize kurulan tuzakları boşa çıkarabiliriz. 

Kalkınmış ve milli bütünlüğünü koruyan bir ülke olarak birçok tuzağı daha başarılı bir şekilde boşa çıkarabiliriz.  

Bize tuzak kuran hainlerin cesaretlerini kursaklarında bırakarak bizi yıkma ihalesini verene de, o ihaleyi alana da Anadolu'dan onlara ekmek çıkmayacağını gösterebiliriz.  

Burada Kürt iş damları, Kürt sivil inisiyatif grupları ve Kürt halkına önemli bir görev düşüyor.  

Vallahi Çanakkale'de Türküyle, Lazıyla, Çerkez'iyle,  Gürcüsüyle koyun koyuna yatan dedelerinizin sizi ahtı tutar. 

HDP ve PKK ile aranıza mesafe koyun. Hep beraber, tıpkı atalarımızın Çanakkale'de yaptığı gibi, omuz omuza vererek tüm gücümüzü ülkemizin kalkınması ve refahının aratmasına verelim.  

Görelim bakalım, kim o zaman bizimle uğraşacakmış. 

Değerli usta gazeteci Ahmet Yenin'e  geçmiş olsun diyor, Allah'tan şifalar diliyorum Bu Haber 826 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI