17 Eylül 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Yeni valimiz umarız tüm Ordu için hayal kurar...
musakiroglu@mynet.com

Bizim bu Ordu'ya atanan valiler, il geneli için değil de her nedense hep Ordu merkez için hayal kurar, proje geliştirir, iş yaparlar.

Bir iki istisna olsa da bilirsiniz istisnalar umumi kaideyi değiştirmezler.

Önceki vali Sayın Ali Kaban bunun çok çarpıcı örneğini teşkil etmişti. Sn. Kaban ikide bir yaptığı açıklamalarında Ordu için hayallerini açıklar dururdu.

Ancak, Vali Kaban'ın bu hayalleri hep Ordu merkezle ilgili, daha çok Ordu Belediyesi ile merkezdeki il genel meclisi üyelerinin yapması, takip etmesi gereken işlerden öte hayaller değildi.

Bir keresinde ben yazdığım köşe yazımda, Vali Kaban'ın bu tür açıklamalarına ve hayallerine dikkat çekmiş, kendisinin bütün Ordu'nun valisi olduğunu, sadece Ordu merkez için değil, Ordu'nun geri kalan 18 ilçesi için de hayal kurması gerektiğini belirtmiştim.

Her şeye rağmen Ordu'daki görevi sırasında Sn. Kaban bildiğini okudu. Tayini çıkıp Ordu'yu terk ederken bile Ordu merkez için geride bıraktığı işlerin bitirilmesini tavsiye etti, öyle gitti.

Aslı ve işin doğrusu valilerimizin Ordu merkez, Ünye ve Fatsa bölgesi olarak üç doğal bölge ve merkez dahil 19 ilçeden oluşan Ordu'nun her tarafına aynı mesafeden bakmaları, böyle yaklaşmalarıdır.

Böyle yapılmaz, sadece il merkezinde yoğunlaşılır, merkeze hizmet verilirse her ne kadar resmen Ordu valisi olunsa da Ordu merkez valisi olmaktan öteye gidilmez.

Bu bilgiler ve hatırlatmalar çerçevesinde yeni valimiz Sayın Orhan Düzgün'e hoş geldiniz derken, kendisinden bütün Ordu'nun valisi olmasını umuyor, başarılar diliyoruz.

·       Bu takım öyle ‘tikil tokmak' yuvarlanacak bir takım değil

Ünyespor sezona mükemmel bir giriş yaptı. Bir maç eksiğiyle daha ikinci hafta sonunda elde ettiği liderliği deplasmanda Araklıspor'u da yenerek sürdürüyor olması bir anda bütün dikkatleri Ünyespor'un üstüne çekti.

Ünyespor tarihinde, böyle ikisi deplasman, birisi iç saha maçı olmak kaydıyla ve bir maç eksiğiyle ikinci haftada lider olma başarısı yaşanmış mıdır, yaşanmamış mıdır bilemiyorum.

Yalnız şunu söyleyeyim; son yıllarda takımlarının yaşadığı sorun ve istikrarsızlıklardan dolayı heyecanı dibe vuran yeşil beyazlı taraftarlarda gördüğüm kadarıyla yeni umutlar yeşermiş.

Önceki yıllarda bir iki maç başarılı olan Ünyespor'un çok geçmeden aldığı mağlubiyetlerle ‘tikil tokmak' aşağı yuvarlandığını belirten bir Ünyespor taraftarının “Ben yıllardır takip ediyorum, yanılacağımı sanmam. Ünyespor iyi gidiyor. Bu takım çıktığı yerlerden öyle tikil tokmak aşağılara yuvarlanacak bir takım değil” demesi çok dikkatimi çekti.

Ünye'nin hiç tanımadığı, yeşil beyazlı taraftarların biraz tereddüt göstererek yaklaştığı yeni Ünyespor Başkanı Sn. Fatih Cürebal, gördüğüm kadarıyla çok geçmeden, daha üçüncü haftada rüştünü ispatlamışa benziyor.

Eminim bundan böyle yeşil beyazlı taraftarlar tribündeki yerini alacak, sıraları tamamen dolduracak, takımına destek olacaktır. 

 Bu Haber 1546 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI