14 Mayıs 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Güzel Şeyler Bunlar

Altı Mayıs dünya radyocular günü dolayısıyla Ünye Oney Flaş Efem Radyosu sahibi ve Genel yayın yönetmeni,  Radyo yayıncıları Dernek başkanı Hakan Korkmazın koordinasyonunda, Ünye Canik gazeteciler Dernek Başkanı ve Ünye Kent gazetesi sahibi  

Ali Öztürk, Melodi Efem Radyo Genel yayın yönetmeni Tevrat Tereci ve Moda Radyo sahibi Ahmet Bölükbaş ile birlikte Ordu da yayın yapan diğer radyo yayıncıları arkadaşlar ile buluşarak Altın ordu belediye başkanımızın kahvaltı davetine katıldıktan sonra saat 10.00 da Büyük şehir belediye başkanımız sayın Enver yılmazı, saat 11.00 de İl Emniyet müdürümüz sayın Cenar Tayfuru, Öğle sonra ise Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar'ı  ve Kaymakamımız Sayın Mustafa Demir'i  Makamlarında ziyaret etttik.   

Gayet nazikçe karşılandığımız bu ziyaretler ile ordu da radyo yayıncıları olarak önemli bir farkındalık ortaya konulmuş ve radyo yayıncılığının özelliği ve niceliği mülki idare, kurumlar ve yerel yönetimlerle paylaşılmıştır. 

Şimdiye kadar bu manada kutlanmayan, ancak Ünye Radyo yayıncıları dernek başkanı hakan korkmaz tarafından ortaya konan bu kavram, orduda yayın yapan radyoların niteliği niceliği ve farkında lığının zihinlerde pozitif denklemler oluşmasına ve kamuoyu tarafından daha ciddi manada takip edilmesi ile olumlu iletişimlerin kurulmasına vesile olacaktır şüphesiz.  

Bu anlamdaki içi doldurulmuş ayakları yere basan parametrelerden oluşan tabloyu orduda ilk defa ortaya koyan Ünye radyo yayıncıları Dernek Başkanı Hakan korkmazı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.  

Bu gerçekten ciddiyetle kaydedilmesi gereken bir milattır.  

Ancak, ordu'da ki radyo yayıncıları arkadaşlarımızın bazılarında hala ordulu Ünyeli Fatsalı ya da vesaireli ayrımının olması yok artık dedirtecek reddede şaşırtıcı vaka idi.  

Bu bakımdan diyorum ki, artık bu kompleksli psikolojiden sıyrılmanın zamanı çoktan geçti. 

Ordu vilayetinde yaşayan herkesin, ben Ordu'luyum duygusu ile Orduyu bir bütün şehir olarak ruhunda içselleştirmesi,  birlikte hareket etme ve kolektif argümanları iyi kullanarak ordunun kazanımlarını artırmayı şiar edinmesini sağlayacak bir kültür geliştirmesi kaçınılmaz hatta zorunlu bir mevzudur.  

Ben Dünya radyocular günü vesilesiyle yapılan ziyaretlerde Melodi radyodan Tevrat ve Moda radyodan Ahmet kardeşlerimin davranışlarındaki olgun hallerini takdirle karşıladım. 

Diğer yandan, Ünye kent gazetesi sahibi ve Canik gazeteciler derneği başkanı Ali Öztürk'ü, Oney Flaş Efem Radyosu ve genel yayın yönetmeni, Ünye radyo yayıncıları Derneği başkanı hakan korkmazı, Dünya radyocular günü dolayısıyla yaptığımız kurum ziyaretlerinde gösterdikleri konuşma üslubu, olgun ve bilgili düzeydeki davranışların dan dolayı tebrik ediyorum.  Zira bu ziyaretlerimizde kurumlarını ve makamlarını nasıl temsil etmeleri gerektiği bilinciyle hareket ettiler.  

Tabi şunu da gözlemledim. Gittiğimiz tüm Karumlardaki makam sahipleri Ordu da radyo yayıncılığı noktasında desteklerini ortaya koyacaklarını teyit edecek ifadelerde bulundular ve radyo yayıncılarının değerlerini teslim ettiler… Ancak bu tür desteklerin kurumsal muhataplığın ve ortaya konacak radyoculuk anlamındaki profesyonelliğin parametresiyle uyumlu olması gereğini de vurguladılar.  

Anlaşılan o ki, Sayın Enver Yılmazın da dile getirdiği gibi, bir aletle ve personelle radyo yayını yapılmakla radyo medya olmuyor.  

Bu gazeteler anlamında da böyle elbette. Biraz çıkar gözeterek gazete yayıncılığı yaparken istenilen destek görülmeyince belden altına vurmak da gazetecilik değildir. 

Doğruyu söylemek ve yazmak lazım.  

Hani Yunus derya… Cümleler doğrudur sen doğru isen, bulunmaz doğruluk sen eğri isen. 

Kaleminle kelamınla dosdoğru olacaksın.  

Tilki kardeş, ırmaktan karşıya geçerken sırtında banide geçirir misin? Demiş yılan tilkiye.  Olur demiş tilki. 

 Tilki, sırtına aldığı yılan ile karşıya yaklaştıklarında yılanın kendisini ısırmaya hazırlandığını anlamış ve yılan kardeş seni çok seviyorum, uzat başını da seni bir öpeyim demiş. Yılanbaşını uzatır uzatmazda kafasını koparmış.  

 Karşıya geçtiklerinde yılanı uzunca dümdüz yere uzatmış ve ha şöyle… Ben adamı böyle dümdüz isterim işte demiş.   

 Yıllardır Ünye kenet gazetesinde yazı yazar, Oney flaş efem radyosunda program yaparım. Her iki görevimde de dümdüz oldum. Bu manada Ünye kent gazetesinin yayın politikası da, Oney flaş efem radyosunun yayın politikası da, hakan korkmazın ve Ali Öztürkün özleri ve sözleri de hep dümdüz oldu. Ne diyeyim…  Kendileri ile birlikte olmaktan son derece e mutluyum.   

Not: Trafik haftası dolayısıyla trafikte daima dikkatli olunması ve kurallara uyulması temennisi ile tüm Emniyet mensubu Trafik memuru kardeşlerimi kutluyor, görevlerinde kolaylık ve başarılar niyaz ediiyor, kendilerine ailece sağlık mutluluk ve esenlikler diliyorum.  

 

 

 

 Bu Haber 689 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI