4 Haziran 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Objektiften Gördüğüm

Geçtiğimiz Cumartesi günü Burunucu Mahallesi Muhtarlığı Ünye Belediyesi birlikteliği ile saygıdeğer Belediye başkanımız Sayın Ahmet Çamyar'ın himmetleri destekleri ve katılımları ile birlikte sivil inisiyatif kurumlarının temsilcileri ve mahalle halkının iştirak ettiği hazirun ile Top yanında güzel sabah bir kahvaltısı yaptık.  

 Kahvaltı gerçekten kaynaşmanın ve birlikte olanın hazzının hissedildiği bir kahvaltı oldu.  

 

Kahvaltı öncesi tüm katılımcılarla tek tek görüşen Sayın Çamyar,  

Benim açılış konuşmamın ardından kısa ama öz, daha önemlisi içten ve samimi duygularla yaptığı akıcı konuşması ile katılımcılarda pozitif etkiler bıraktı.   

Ahmet Çamyar'ın konuşmalarına  dikkat ediyorum da….  Vatandaşlarla konuşurken gülümseyen yüzü, kurduğu güven ve sevgi denklemli cümlelerle maske kullanmadan konuşuyor. 

 

Yani izole bir durum yok… Davranışları doğal… Yani görünen tam olarak kendi aksı…  

Çamyar'ın konuşmalarında kurgu, siyaset, politika cambazlığı ve toplum mühendisliği dediğimiz teknik parametrelerden ziyade sadelik, samimiyet, içtenlik, benden öte bizlik ama her şeyden önemlisi berraklık barındığını görüyoruz.   

Yerel seçimlerin ardından Ordu da denk bütçeyi en kısa zamanda gerçekleştiren, personel sayısının azaltılmasını en kısa sürede ama en sorunsuz halledebilen, en çabuk adaptasyon ile uyumlu bir geçiş gerçekleştiren Bir Belediyecilik ortaya koydu Sayın Çamyar.    

 

Ulusal haberlerden herhangi Belediyeye ait her hangi bir yerin yıkılışında ne tür tartışma ve çatışmaların yaşandığına şahit olunduğu göz önünde bulundurulduğunda, Ahmet Çamyar'ın Belediye sineması ve kültür sarayının yıkılışını sorunsuz halletmesinin insani boyutu ve önemini kaydetmek gerekir.  

 

O kısa zamanda çarpıcı projeler ortaya koydu,  daha önemlisi kısa zaman içersinde de bu projeleri gerçekleştirmeye başladı.  

 

 Eleştirileri dikkate alıyor, durup düşünüyor ve gereğini yapıyor.  

Geçenlerde Flaş Radyo sahibi ve Genel yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz ile Ünye Kent gazetesi Genel Yayın yönetmeni gazeteci yazar Musa Kıroğlu'nun haftanın yorumunda Sayın Çamyar'dan İsmail Cerrahoğlu Benzetmesi ile yıkan Başkan diye bahsetmesi doğrusu isabetli bir cümledir.  

 

Evet, Çamyar cesaret ve ferasetle yıkan bir Başkan unvanını almıştır… Yıkan ama yerine daha iyisini yapan!    

    

İşin en ilginç tarafı ne biliyor musunuz?  Çamyar'ın Ak Parti dışındaki partilere yakın olan, ya da ona muhtemelen oy vermemiş olan çoğunlukça da destekleniyor olduğunun görülmesi. 

 Tüm bu argümanları tahlil ettiğimizde Çamyar'ın doğru yolda ilerlediğini görüyoruz.   

Ünye Belediyesi birçok vilayette olmayan modern çöp depolama sistemine geçti.  

       

Hem araçlar, hem de saha temizlik işçileri gayet güzel çalışıyorlar, sistem iyi işliyor. Bu manada tüm çalışanlara, temizlik işleri Müdürü Sayın Murat Uygun ve Belediye Başkanımızı kutluyorum.  

     

Diğer yandan,  buradan vatandaşlarımdan ve Belediye Başkanımızdan istirhamım var:  

Vatandaşlarımdan istirhamım:  Bakın yaz geldi… Şu yere çekirdek kabuğu ve çöp atma alışkanlığı olan kardeşlerim,  artık bu alışkanlığımızdan vazgeçelim!  Bakınız Belediye gerçekten son derece modern bir sistem ile Ünye'ye yakışır bir temizlik kavramı ortaya koydu.   

  

Ne olur artık yerlere çöp,  kabuklu yemiş kabukları ve sigara izmariti atmayalım, atanları da uyaralım! 

      

Sayın Belediye Başkanımdan istirhamım:  Pankartlar, ilanlar ve medya ile yapacağınız uyarıların ardından gerekli olan bekleme zamanı geçtikten sonra, yere hala balgam, çekirdek, izmarit ve çöp atanlara ceza yazmaya başlayın!  

Başta kendim olmak üzere toplumun % 80'ninin sizi destekleyeceğinden şüphem yok. 

Objektiften gördüğüm bu!  

       

Not: Mübarek Ramazanı şerifin Ünye'mize,  Ordu'muza, Ülkemize ve tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini cenabı Allahtan dilerim.  

  

    Bu Haber 636 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI