22 Temmuz 2016 Pazar
İSMAİL SARI
Neler yazılabilir ki… ?

Son sözü, yüce milletimiz söyledi. Söyledi de tam söyledi. Söylenecek söz bırakmadı. Bu söz ki “ Kil'ü-KAl= Şöyle denildi, böyle söyle sözü değil; HAAl sözdür. Daha açık bir anlatımla; yüce milletimiz, işi söze bırakmadan bedenini ortaya koydu, sözünü bedeni ile söyledi. Ve bizler sözün en güçlüsünün bedenle söylenen söz olduğunu; yani sözden ziyade uygulamanın daha önemli olduğunu bir defa daha yaşayarak gördük.

 Tank paletlerinin altına yatanlar, namlulara sarılarak adeta dans edenler, yağmur – dolu taneleri gibi yağan kurşunların arasında gülüşerek bakışanlar; Çanakkale'de, “Sizlere ölmeyi emrediyorum!” komutu uyarınca hasır gibi kırılan arkadaşlarının yerine pervasızca geçen dedelerini andırıyordu. Çünkü onlarda baş komutan “ sokağa çıkınız! Hava alanlarına yürüyünüz ! ülkemize milletimize demokrasimize sahip çıkınız!” komutunu almışlardı. Baş komutan tıpkı önderleri gibi kefenini giyerek önce kendisii çıkmıştı. Muharebe meydanınaK “ altı defa gittim yedi defa geri geldim” diyenler gibi, arkasına dönüp kaçmamış, dik durmuş ve dik duruşuna dik duruşla uyum sağlayan halkı ile kazanmıştır. Bu sefer öyle kazanmıştır ki dünyaya parmak ısıtmıştır. Muharızları (karşıtları) ağlamaklı sırıtık gülücükler savurmak zorunda kalmıştır. Başarmanın sırrı güven duygusunda gizlidir. Önce kendine güven sonra sevenlerine güven verme daha sonrada sevenlerine güvenmek.

 Bu alçak kalkışma milletimize çok pahallıya maal olmuştur. Ama çok şeyler de öğretmiştir. Hani ne demiş atalarımız “ bir musibet bin nasihattan iyidir.” Öncelikle parti ilderlerine halk olarak şükranlanımız sunuyoruz.  Kalkışma karşısında büyük bir birlik sağlanmıştır. Bu birlikteliği gören kalkışmacıların ödü kopmuştur. Dünya insanlığı örnek bir ders almıştır. Geriden gelmekte olan yeni nesile, benzeri kalkışmalar karşısında takınılacak tavırlar konusunda çok güzel örnekler yaşanmıştır.

 Değerli okuyucularım!

 

Darbeci alçakların hesap edemedikleri gerçekler vardı. Din adına uydurulmuş hikayelerle, hayallerle, rüyalarla, uydurulma ve şişirme hadiselere dayalı MEHDİ yorumları ile kandırıldıklarının farkında değillerdi.

İkinci olarak, Allah (C.C.)'ın şu ayetlerinden haberdar değilerdi:

1 Al-i İmran suresi, ayet : 54 “ Tuzak kurdukları; Allah da onların tuzaklarının bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır”

2 Tarık suresi, ayetler: 15-16

“onlar tuzak kurarlar; ben de bir tuzak kurarırm”

Üçüncü olarak, kendileri uydurup kendi DİNLERİ haline getirdikleri MEHDİ inançları arkasından koşar MEHDİNİN alçak askerleri (!) bir sahdekarlığın para amşaları olarak yıllarca kullanılmışlardı ve bu defa da bedenen kullanılıyorlardı. Ama hiç adam yerine koymadıkları, değer vermedikleri imam- Hatiplilerin”  FERASET DUVARINA tosladılar; hem de çok kötü tosladılar.

Burada, yıllar öncesinde ait olan bi hatıramı siz sayın okuyucularımla paylaşmak isterim. İzmir Yüksek İslam Enstitüsünde (şimdik hepsi İlahiyet Fakültesi oldu) okurken, kuran-ı Kerim Hocamız Mehmet Ali SARI (daha sonra Marmara İlahiyat Fakültesi'nde Prof. Oldular) beyi'in bir derste FETÖ'nün sohbet toplantılarına katılan arkadaşlarımızı kastederek; “Yüksek İslam Enstitüsü öğrencisi, KASAPHANE KÖPEKLERİ gibi kuyruk sallayarak orda-burda bilgi aramaz; oturur kütüphanelere, açar kitaplarını araştırma yapar, dediği günleri hatırladım, FETÖ'cülerin başarısız darbe perişanlıklarını görünce. Bizlere doğru istikametimizi çizmede büyük  desteklerini olan sayın M. Ali hocaya saygılarımı sunuyorum.

Sözlerin bittiği yerde bedenlerin söylediği kutsal sözlere( uygulama esnasında şehit düşen gazi olan kardeşlerimeze) minnetlerimiz, rahmet dilediklirmiiz ve şükranlarımızı arzediyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımla….

 Bu Haber 925 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI