3 Eylül 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Dışarıya da İyi Bakmak Lazım

Gerek Osmanlı, gerekse Cumhuriyet döneminde ülkemizin kuşatılması ve etkisizleştirilmesi çoğunlukla ülkemiz dışındaki mihraklar ile içimizdeki hainler tarafından müştereken planlanmıştır.

    FETÖ terör örgütünün yaptıklarına baktığımızda da aynı hainlik kodlarını görüyoruz.

     İçte FETÖ, dışta üst akıl denilen unsurlar, ülkemizi etkisizleştirmeye, bırakın etkisizleştirmeyi… Türkiye cumhuriyetini yıkmaya çalıştılar.

   Bizim dıştaki lobi faaliyetlerimizin yetersizliğinden hep yakınırız ya.

  Artık yakınmak değil, iş yapmak zamanı…  Dıştaki tanıtım ve lobi faaliyetlerini zirveye taşımanın zamanı geldi de geçiyor!

  Her şeyde bir hayır vardır sözünün geçerliliğini FETÖ kalkışmasında gördük… İyi ki erken kalkıştılar… Böylece Devletin içine sızmış ve uykuya yatarak kendini gizlemiş virüsleri temizleyebilme fırsatını gerçekleştiriyoruz. 

  Ancak içte temizlik faaliyetlerini sürdürürken, dışta dünya kamuoyuna meseleyi yeteri kadar anlatamama zafiyetleri sergilediğimizi de anımsamak, dikkate almak gerek.

    Fetö terör örgütü dış ülkelerde masumiyet kisvesi altında Türkiye Hükümeti tarafından kendilerine haksızlık ve insan haklarına aykırı muamele yapıldığını her platformda anlatıyorlar… Bunu da çok başarılı bir şekilde yerine getiriyorlar. 

   Bakıyoruz iş adamlarımız, büyük şirketler ve holdingler gazetelerde FETÖ'yü lanetleme ilanları veriyorlar.

 Tamam da…   Adam dış ülkelerde verdiği beyanlarla, ben 77 yaşında bir vaazım, benim darbe yapacak halim mi var modunda ki ağlak haliyle herkesi masum olduğuna inandırmaya çalışıyor.

    Tutuklanan hAkim, savcı, subay ve diğer kamu görevlilerinin haksızlığa maruz kaldığı propagandasını yapıyorlar

  Tamam… İş adamlarımızın basına verdikleri ilanlar güzel.

     Ama bunları yapmakla bu toplumun kazançlarıyla işlerini,  holdinglerini büyütmüş olmalarının bedelini ödemiş ve vatana olan vefalarını yerine getirmiş olmuyorlar.

 Küresel faaliyet gösteren Türk şirketleri,  uluslararası partnerleriyle ve bilakis kendi bünyeleriyle ülkemizin haklılığını anlatma ve ülkemiz lehinde faaliyet yapma mükellefiyetlerini de yerine getirmek durumunda, hatta zorundalar.

  O zaman ne yapmalılar?

      Biraz kesenin ağzını açarak,  ülkemizde yaptıkları gibi, birçok dış ülke tanınmış basın yayın kuruluşlarında ilanlar, röportajlar yayınlanmasını sağlayarak,  lehte yorumlar yaptırarak ülkemizin çeşitli konularda, özellikle de bugünler için çok elzem olan Fetö terörü konusunda haklılığımızı beyan eden yazılar yazılmasını sağlamak,  iş adamlarımız için bir vatan borcudur.

   Bunlar zamanla yapılmayan şeyler değil.

   Birçok ülke ve iş adamları bu hususu değerlendiriyor

 Bunları yapmazlarsa, o zaman Türk kamuoyu bu şirketlerin gazetelere verdikleri boy boy FETÖ'yü lanetleme ilanlarını riyakArlık ve yaranma davranışı olarak değerlendirirler.   

  Diğer taraftan… Dış İşleri Bakanlığımız başta olmak üzere Devletimizin ilgili kurumları Dünya'ya FETÖ terör örgütünü iyi anlatmalıdır. Devletimizin tüm imkAnlarını kullanabilen Elçiliklerimiz ve dış temsilciliklerimiz bulundukları ülkelerde ülkemizin tanıtımını ve FETÖ konusundaki tehlikenin büyüklüğünü iyi anlatmaları lazım.

    Devletimizin tanıdığı geniş imkAnlarla monşer vari dış temsilcilik yapanlar kursaklarına giden milletin lokmalarının helal ettirilmesi Lazım geldiğini hatırda tutmalılar!

  Şimdi,  Devletiyle milletiyle Başta FETÖ, PKK ve diğer terör unsurlarının ülkemiz ve dünya için ne denli tehlikeli  olduklarını dünya ya iyi anlatmanın zamanıdır. Bu işin tüm yükünün  sadece  Cumhurbaşkanı ve Başbakanın  omuzlarına yükleme lüksümüz yoktur.Bu Haber 554 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI