30 Eylül 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Şimdi Ortak Akıl Lazım

15 Temmuzda atlattığımız badiren sonra Fetö terör örgütünün Devletin tüm kurumlarından temizlenmesi ile ilgili olarak hükümetin aldığı önlemler zincirinde kanun hükmünde kararnameler, olağan üstü hal uygulamaları gibi ayıklama çalışmaları için muhalefetin bazı kanatlarının itirazı yerinde değildir.

Aynı partinin geçmişinde içerisinde masum insanlarında olduğu toplulukları n mağarada gazla öldürüldüğü,   devleti yönetmiş insanların 27 Mayıs darbesi neticesi asılmasına ve darbecilere destek verildiği bilindiği halde böyle davranması, Kılıçdaroğlu' nun get gitli Polatlarıyla izah edilebilir herhalde.

İkiz kule olayından sonra Amerika'nın, keza Fransa da ve Belçika'da patlayan bombalardan sonra uyguladıkları olağan üstü hal önlemleri niçin görülmek istenmiyor?

Eğer hükümetin terör konusunda uyguladığı önlemleri kendi siyasal partilerimiz Avrupa'nın baktığı  art niyetli gözle değerlendirecek olursa, o zaman terör konusunda darbe kalkışmasından sonra siyasi partilerce halkın takdirini de kazanmış olan yeni kapı ruhunun salasını mı vereceksiniz.

  Ünye Oney flaş efem radyosunda 27 Eylül akşamı yaptığım programda konuğum olan Yar, Doç, Dr Hasan Yıldız hocanın da dediği gibi, bundan böyle artçı darbelerin yaşanmaması için ortak aklı hAkim kılmak, ekonomiyi daha da güzel seviyelere çıkarmak, milli aracımızı, tankımızı, uçağımızı ve bilumum silahlarımızı yapmak ve bu doğrultuda kalkınmak, bizimle uğraşan içerdeki hainlerin ve dış aklın işlerini zorlaştıracaktır.

  Bunun yanı sıra, gençlerimizin zihin kodlarına milli değerlerimizi sürekli yerleştirmeyi milli politika haline getirmek lazım. Hani bazen yakınırız, bizden adam olmaz diye… Temmuz darbesinden sonra bu düşüncenin ne kadar yanlış olduğu çok iyi anlaşılmıştır. Bu milletten bal gibi adam olur…

Yeter ki biz birbirimizle didişmeyi bırakıp ülkemizin istikbali mevzu olduğunda birlik ve beraberlik sergileyelim, tek yumruk olalım!

  Bu millette ülkenin istikbali mevzu bahis olduğu zaman canını bile düşünmeden tüm hainliklere karşı vatanını savunma refleksi var. Genlerinde kodlarında bu yücelik ve nitelik var.

 Bunun açık örneklerini bilhassa darbe kalkışmasının ardından günlerdir basınımızdan izliyoruz.

Çok yakın örnek olarak 27 Eylül akşamı Flaş radyoda yaptığım programımda,  darbe akşamı canını tehlikeye atarak darbecilerin karşısında duran değerli insanlarla yaptığım canlı telefon bağlatanlarında kamuoyu ile paylaştık.

 Kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir' in babası Hasan Hüseyin Hasdemir, programımda yaptığı konuşmada oğlunu kaybetmesinin üzüntüsünü içinde saklayarak vakur ifadelerle oğlunun vatan için şehadet şerbetini içmiş olmasını gururla karşıladığını ifade etti.

Yine,

Yine diğer konuğum, darbe akşamı genelkurmayda hainlerin kalkışmasına karşı direnenlerin içerisinde bulunan ve sabahın ilk ışıklarına kadar orada darbecilerin açtığı ateşlere karşı göğsünü siper eden Ünyeli iş adamımız Yusuf kara, ölümün kendilerine vızıltı geldiğini, önemli olanın ülkenin geleceği olduğunu, gerisinin ise teferruat olduğunu işaret eden açıklamalar yaptı.

 Bir başka konuğum, İstanbul Çengelköy muhtarı Can Cumhurcu'nun mahalleyi ve yakınlarını da organize ederek

Kuleli askeri lisesi ve diğer askeri unsurların boğaz köprüsünü trafiğe kapatmaları ile emniyet müdürlüğünü işgal etmeye kalkışmalarına karşı göğüslerini siper ederek karşı durmalarının, vatan sevgisinin tezahürü olduğunu ifade ettiler.

Değerli muhtar,  da diğer kahramanlarımız gibi önemli olanın vatanın selameti olduğunu, gerisinin ise teferruat olduğunu dile getirdi. 

Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. Mehmet Akif Ersoy.

 

  Bu Haber 582 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI