24 Ekim 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Analiz

Çöp depolama sorunu:  Eski kızılca kese de Büyükşehir Belediyesinin ilgili Bakanlık ile görüşerek yapmayı tasarladığı yerle ilgili sorun çözüm aşamasındadır.

 Büyük Şehir Belediye Başkanının konuya dair ifade ettiği düşünlere katılmamak mümkün değil.

Ne diyor Enver Yılmaz? Biz söz konusu yerle ilgili ilgili Bakanlıkla görüşmemizde burasının uygunluk yönünde görüş ve onay olmasının ardından gerekli çalışmaları başlattık… Ancak, gerek Ünye Kent konseyinin, gerekse bölge halkının ve diğer sivil inisiyatif gruplarının söz konusu yerle ilgili hassasiyetlerini de dinleyip değerlendirdik, dolayısıyla geldiğimiz aşamada yer değişikliğine gidiyoruz… Tabi çimento fabrikası ile ortak yürütülen proje olması dolayısıyla yine yakın bir bölgede kömür depolarının oldu kısımlarda projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz.

Paris'in göbeğinde bile benzer depolama sistemi bulunmaktadır!

Evet, mealen böyle açıklamalarda bulunuyor Sayın Enver Yılmaz.

Duruma açıklama getirmem gerekirse, her şeye karşı çıkılarak da olmuyor… Belli ki bu proje her halükarda Ünye çimento fabrikasına yakın bir bölgede hayata geçirilecektir.

Organize sanayi ile ilgili geldiğimiz noktada bir hayli ilerleme kaydedilmiş olması ve artık Valilikçe idari yönetim sisteminin oluşturulmaya başlanması, yakın zaman içerisinde organize sanayi için ilk kazmanın vurulacağı ve çok yakın zamanda önemli mesafelerin kaydedileceğini işaret ediyor.

Ünye Belediye başkanı Sayın Ahmet Çamyar'ın rüzgArlı sokak ile ilgili olarak başlatmış oldu çalışmanın da hayırlı olmasını dilerim.

Söz konusu sokak bittiğinde hem kale dere mevkiine doğru görsellik hem de hava spekülasyonunu sağlaması bakımından çok önemli bir projenin hayatla buluşturulduğunu kaydetmek gerek.

O mevkide belediye sinemasının yerinde yapılan AVM'in bitmesiyle de ilgili kısmın fevkalade fiziki görsellik ve ferahlık sağlayacağı aşikAr.

Gençlerin talepleri:

Benim Muhtarlığını yaptığım Burunucu Mahallesi gençlerin faydalanacağı spor aktivitelerine olanak sağlayan imkAnlara sahip olmakla birlikte, birçok mahallenin bu imkAnlardan yoksun olduğu aşikArdır.

Ünye de birçok mahalleye baktığımızda çocuk parklarının olduğunu görürüz.

Bu elbette elzemdir, çocuklara verdiği önem vesilesiyle Sayın Ahmet Çamyar gençlere verdiği önemi ortaya koymaktadır.

Ancak, çocukluk çağından çıkan gençlerin mahallelerde basket,  ne bileyim top oynayabileceği tesislerin de yerel yönetimler,  Büyük şehir küçük şehir belediyeleri yönetimi ve İl spor müdürlüğünce gerçekleşmesi elzem bir husus olarak durmaktadır.

Konu Ünye Yeşilay temsilcisi olarak benim içinde gençler için atılması gereken bir adım olarak önemlidir, gerçekleştirilmesi zaruriden öte zorunludur.

 Çünkü gençlere özgüvenlerini kazanacak,  spor aktiviteleri ile vücutlarını ve ruhlarını rahatlatacak imkAnlar sağlanamazsa, o zaman o gençlerin olmadık zararlı yerlere gitmelerine, bir anlam da teknoloji ve değişik bağımlılıklara tevessül etmesine yol açmış olursunuz.

 Bu bakımdan her mahalleye küçük büyük,  fiziki şartların elverdiği ölçülere göre spor tesisi yapmak ciddi bir gereksinme olarak telakki edilmeli ve bu manada gereken adımlar derhal atılmalıdır.

Gençlerin yetişmesine önem veriniz. Çünkü;  bu yolda herhangi bir ihmal, memleketin yapısını mahveder… ARİSTO.

Gençlerin ruhunu işlenmeyen bir tarla gibi,  kendi haline bırakırsanız, orada ısırganlar, orada ısırganlar, dikenler yetişir.

 

 Bu Haber 617 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI