18 Kasım 2016 Pazar
İSMAİL SARI
ÇAKIRTEPE’YE BİR TELEVİZYON KULESİ YAKIŞIR

   Önceki akşam bir-iki arkadaşla Çakırtepe-Atakale Tesislerinde biraz oturup sohbet ettik. Orası senin, burası benim gibi eften-püften sohbetlerle dolaştıktan sonra sadede gelerek ülke gerçekleri ve çeşitli sıkıntılardan bahsederken Ünye gerçekleri ve yapılan hizmetler yanında, yapılması gerekenlerden bahsederek benim de aklıma, geçmişte Belediye Başkanlığına vekalet ederken Türksel temsilcisi bir görevliye yaptığım “Çakırtepe'ye bir televizyon kulesi yapsanız da oradaki üç tane ayrı ayrı yapılmış olan yansıtıcı direklerini kaldırsak oradan, daha güzel olmaz mı?” şeklinde teklifte bulunduğum, aklıma geldi. Arkadaşlarıma anlattım ve birlikte oradaki üç ayrı direğe bakarak hem çirkin görüntünün hem de israfın bertaraf edilerek bir “Kule” ile Çakırtepe'yi taçlandırmanın güzel olacağı fikrini paylaştık. Arkadaşlarımın her biri, şu anda devlet makamlarını temsil eden  etkili ve yetkili insanlardı. Fikirlerinden istifade edilebilecek kişilerdi. Her birisi, çeşitli yerlerde gördükleri kulelerden örnekler anlattılar.

 

   Ben de, Almanya'da çok sayıda kule gördüğümü ve 150 metre yükseklikteki bir kulenin tepesinde bulunan Kafe'de içtiğimiz iki kahve için 30 Avro ödediğimizi anlattım. Ancak, oradan seyrettiğimiz  manzaranın ve yükseltide içtiğimiz kahvenin o paraya değdiğini anlattım. Hatta o kafede oturacak yer bulamayacak kadar yoğun olduğunu da anlattım. Ve arkadaşlarımla birlikte fikir birliğine vardık ki, Çakırtepe'ye yapılacak bir kulenin tepesindeki bir kafede içilecek bir kahvenin, çok keyif vereceğini, şakalaşarak dillendirdik.

 

   Belediyemizin, şu anda orada bulunan yansıtıcılardan, hatırı sayılır ölçüde kira aldığını biliyorum. Ancak, kuleye ücretle inilip çıkıldığı için sürekli para girdisi sağlayacağı gibi, tepesinde yapılacak bir veya iki kafe kirası da önemli ölçüde gelir kaynağı olacaktır. İki kafenin nasıl yapılacağını da izah etmem gerekirse; cami minarelerindeki şerefe benzeri, iki veya üç tane kafe yapıldığını ben Almanya'da gördüm. Kule'nin ortasına yapılan bir asansörle, çok hızlı şekilde kuleye çıkılıp iniliyor.

 

   Çakırtepe'ye yansıtıcı koymak için o çirkin görünümlü direkleri yaptıran şirketler, kira bedeli karşılığında kuleyi yaparak belediyeye teslim ederler ve çalıştırılarak akar haline getirilir. Belediye kasasından bir harcama yapılmadan kule yapımı temin edilmiş olur.

 

   Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz Beyler'e incelemeğe değer bir öneri olarak sunuyorum. Bölgemizin, dikkat çekici ve turizmi bölgeye yöneltecek yenikliklere ve farklılık belirtisi olan çalışmalara muhtaç olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğal güzelliklerin, sun'i cAzibe desteklerine ihtiyacı vardır. Bizim bölgemizde en çok muhtaç olduğumuz noksanlığımızın da bu konuda olduğuna inanıyorum.

 

   Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 

 Bu Haber 606 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI