19 Kasım 2016 Pazar
ARİF TAKICI
Hakikatları Saptamak

Hakikatleri saptamak kolay değildir  sanılanın  aksine.

Bakmayın siz perakendeci teranesiyle en hakikat benim tezlerimdir diyen beleşçi ve kopyacı filozof konducuların atarlarına.

 Hakikati bulmak bazen anlarını, ama bazen de yıllarını almıştır tarihe hakikat hediye edenlerin.

 Ama günümüz insanı çabuk hakiki olmak,   hakikati en çabuk bulmak için zamanla cebelleşirken kalabalıklar ile olup yine de hep o bezgin iç yalnızlığında tutsak olur.

İlk hakikat benim olsun ve ilk söyleyen de ben olayım derken, en çokta ben söyleyeyim fantezisine köle olan bitap düşmüş biçare ve yorgun bedeni ile küresel bir çabukluklar koşusunda şaşkınca adımlar zamanın saliselerinde bir türlü varış çizgi görüntüsünü tam kestiremeden kavramların çaresizliğe itelediği bulanıklığında.

Nefis raflarından indirilen en hakikat benim iddiası ego tornasında sentezlenerek ortalama insandan en çok tahsillisine kadar öyle bir pazarlanır ki arzu dürtüsünün reyonlarında, siz hakiki hakikatinizden duyduğunuz şüpheyle irkilir ve beyin loplarınızın yaşadığı tusunami ile savrulursunuz tutacak bir nesne arama telaşı ile.

Oysa hakikat tesadüflerle hısım değildir şansla da olmadığı gibi.

Bedavacılıkla da aynı meridyende olmaz ve handikaplı iklimlerde konuşlanmaz hakikat.

Hakikat tıpkı galaksilerden kayan yıldız ya da göktaşları gibi ışık vadetmeyen kümelerden hakikat tarlasına kayar gerçeklik tohumu serpmek için.

Hakikat tomurcuğuna gerçekler ilmeğini atmak ve kanaviçe gibi somut olanı,  berrakça belli olanı işlemek ve müspet sonuçlar elde etmek lazımdır.

Sahi siyasilerimizin ve ülkemizin hakikatleri nelerdir içte ve dışta tarihin en büyük hainlikleri ile karşı karşıya olduğumuz bu günlerde?

Hakikaten birlik beraberlik sergilememiz gereken içinde bulunduğumuz günlerde bir takım basının, bazı siyasi partilerin, bazı sivil toplum örgütlerinin, gerçek ve hakikatten uzak ifadelerini anlamak mümkün değil!

Bir bakıyorsunuz falanca partinin Genel Başkanı ya da Milletvekili başka ülkelerin sözcüleri ile aynı patavatsızca dili kullanıyor.

Bakıyorsunuz falanca Feto destekçisi gazetenin falanca yazarı gitmiş altımızı oymaya çalışan ülkenin Cumhurbaşkanınca konuk edilmiş, ülkesi ile ilgili atıp tutuyor.

Başta Ünye'de olmak üzere Cumhuriyeti kuran partinin mensupları da o gazeteye sahip çıkıyor.

Çetin Altan usta köşesinde bahsetmişti… Biz de toplumun üçte birinde bağırsak paraziti vardır ve bu bizim enerji ve hafızamızı dumura uğratıyor, diye.

Bu ne menem parazitse ya ben de çok varda ben bunların yaptıklarını anlayamıyorum.

Ya da onlarda bu parazitten çok da, o alçak parazitler yüzünden meseleleri analiz etme yetilerinin diyaframları yamulmuş olduğundan yabancı hainlerin açıklamalarının ikizi olan söylemleri ile ülkelerine zarar verdiklerini idrak edemiyorlar.

Tavsiyem odur ki… Sağlık Bakanlığı hakikatten uzak,  vatanımıza zarar veren açıklamalarda bulunan kişilerde bağırsak paraziti tahlili yaptırsın!

Oradan bir şey çıkmazsa yalan makinesi testine soksun!

Oradan bir şey çıkmazsa,sa,sa,sa… Vallahi gerisini bu yazıyı okuyanlara bırakıyorum.

Ancak… Her şeye rağmen çok kötümser olmaya da gerek yok!

Çünkü bu ülkenin bu denli vatansever ve kahraman evlatları varken bu ülkeyi hiçbir dış güç dizayn edemez.

Milletin hakikati budur!

Ya hakikatten uzak açıklamalarda bulunanlar… Sizin maksat ve hakikatleriniz nedir?

 

 Bu Haber 570 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI