2 Kasım 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ünye için istenen bir şeyi hiç kimse farklı noktalara çekmesin, küçülür...
musahiroglu@mynet.com

Bizim siyasetçilerin öylesine düz bir mantığı var ki, hak getire… Bunlara göre, ya ondansındır, ya da değilsindir…

 

Bunun dışında bir yerde görmez, değerlendirmezler insanı.

 

HAlbuki bana ne senin partinden…

 

Bana ne senin oy kaygından, kaybından, kazancından.

 

Bana ne senin iktidarda oluşundan, ya da muhalefette bulunuşundan…

 

Ben verilen, ya da verilemeyen hizmetlere bakarım. Beni bunlar ilgilendirir. Hem kişi olanak ilgilendirir, hem de yazar ve bir aydın birisi olarak ilgilendirir.

 

Kişi olarak ilgilendirir; çünkü verilen hizmetten herkes gibi ben de yararlanacak, benim hayat standardımda o nispette yükselecektir.

 

Yazar-çizer birisi, bir aydın olarak ilgilendirir; çünkü her konunun olduğu gibi siyasetçinin verdiği, ya da veremediği hizmetlerin de izleyicisi, gözleyicisi olmam gerekir.

 

İzler, gözler yapılanları dile getirir, tebriklerimi sunarım. Ayrıca yapılamayanları, ya da yapılmayanları hatırlatır, neden yapılmadığını sorar, sorgular elde ettiğim bilgileri kamuoyuyla paylaşırım.

 

Bunları yaparken dediğim gibi bazıları, ya da bazı partiler oy kaybediyormuş, oy kazanıyormuş, hiç bakmam, işin bu yanıyla ilgilenmem, beni de hiç ilgilendirmez.

 

Ben meseleye sadece Ünye penceresinden bakar, Ünye ile ilgili olanı yazar, yorumlarım. Benim için Ünye'nin kazancı, ya da kaybının ne olduğu, neler olduğudur önemli olan.

 

Bu zamana kadar yüzlerce yazı yazdım, yorumlar yaptım. Bunların yüzde doksandokuzu Ünye ile ilgilidir.

 

Nedense Ünye ile ilgili yazdığım bu yazıların çoğundan siyasetçiler kendi adına bir şeyler çıkarırlar.

 

Güya, kendilerine karşı yazılmış bir yazıymış, öyle değerlendirmeler yaparlar.

 

Yahu, bana ne senin siyasetinden, siyasi konumundan, siyasi kimliğinden, ya da makamından…

 

Beni, senin Ünyelilere verdiğin sözler, Ünye için ettiğin vaatlerle ilgiliyim.. Ben bunların takipçisiyim, senin partinin artan, ya da eksilen oyunun değil.

 

Ancak, sen verdiğin sözlerin, ettiğin vaatlerin altında kalıyor da, bunların dile getirilmesinden rahatsız olduğun için, ucuz siyasete yatıp;

 

“Bizim partiye karşı olduğu için böyle yazıyor” diyorsan, o senin küçüklüğün, senin ezikliğin, senin acizliğin, senin alçalmandır.

 

Ünye'de siyaset mi yapıyorsun,  ister muhalefette ol, ister iktidarda fark etmez öncelikle verdiğin sözde dur, vaatlerinin arkasına geç. Ünye'ye kazandır, gelişmesine, büyümesine katkı yap.

 

Eğer yapamıyorsan bilesin ki yazarım… Yazarız… Yazarlar… Bu yüzden Ünye için istenen hiçbir şeyi hiç kimse farklı noktalara çekmesin, küçülür…

 

Siyaset olsun, siyasi partiler olsun sadece ve sadece hizmet aracıdır. Siyasetçi de buralarda hizmete aracılık yapan insandır.

 

Eğer bu aracılık görevini yapamıyor, altında kalıyorsa, bıraksın gitsin. Hiç merak etmesin yapan birisi illaki gelir.Bu Haber 2390 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI