9 Aralık 2016 Pazar
İSMAİL SARI
Devlet’in Tercihi, Devlet İdeolojisi Oldu

Batılılar, ülkemizi ideolojilerin harman yeri haline getirerek halkı küçük gruplar halinde birbirine düşürmek suretiyle toplum gücünü zayıflatmışlardır. Halbuki bizim asıl gücümüz; toplum gücü, kardeşlik gücüdür. Çünkü, inanç prensiplerimizden olan “Kendi nefsi için istediğini, din kardeşi için de istemedikçe kişinin imanı tamamlanmış olamaz” kaydı, toplum gücünün asıl temellerindendir.

 

Toplum gücü, Devletimizin gücü demektir. Bunun en açık örneğini milletimiz; bir defa daha 15 Temmuz gecesi göstererek, 16 Temmuz sabahına bütün düşmanlarını, hiç beklemedikleri şekilde sırtüstü tuşa getirmek suretiyle çıktı. Bunun bir örneği, dünyada yoktur. Kıskananlar, utanmadan 15 Temmuz kahramanlığını hafife almak istiyor. Görmezden geliyor. Korkularını gizlemeğe çalışıyor. Ancak, bir gerçek var ki, “Korkunun, ecele faydası yoktur.” Bu kahramanlık; halkın güvendiği, uğruna ölmeyi dahi göze aldığı liderlerinin arkasından yürümekten asla tereddüt göstermeyen sadık halkın kahramanlığıdır. Bunun örnekleri sadece bizim tarihimizde çoktur. Çanakkale'de “Size ölmeyi emrediyorum!” diyen Mustafa Kemal'in, hasır gibi kırıma giden korkusuz askerlerinin asil ruhu; bir defa daha 15 Temmuz gecesi, “Halkımı sokağa, havaalanlarına çağırıyorum!” diyen Başkomutan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın halk askerlerinin sadakAtinde görülmüştür. Bu gecedeki halkın önderlerinden, çok takdir ettiğim, değerli siyaset adamımız Sayın Devlet Bahçeli, devlet adamlığı örnekliğini göstererek Başkomutan'ın korunması desteklenmesi ve birlikte direnç gösterilmesi konusunda örnek liderliğini göstermiştir. Bu örnek davranışlar; yeri geldiğinde, basit siyasi hesaplardan kurtularak Devlet ve Millet için gerekenin tereddütsüz yapılmasında kendini gösterir.

 

Sayın Devlet Bahçeli, şu anda “Başkanlık Sistemi” konusunda da örnek davranışını göstererek Devlet ideolojisinin yanında yerini almıştır. Konuyu sadece bir Recep Tayyip Erdoğan meselesi konumuna indirgeyen Sayın Kılıçdaroğlu, benzer bir büyüklüğü gösterememiştir. Ülkemizin geleceği için hayırlı görülen bir sistemi, sadece bir kıskançlığa kurban etmek, bir siyasi lider için ne kadar doğru olur bunu zaman gösterecek ve halk takdir edecektir. “Ülkemiz için hayırlı görülen” ifademi, bugünün dünyasında, büyük ve güçlü ülkelerin kullandığı bir sistem olmasına bakarak kullanıyorum. Muasır medeniyetler seviyesini hedef gösteren Atatürk'ün partisi olduğunu söyleyen CHP, tutuculuk yaparak, yerinde sayarak mı bu hedefe ülkeyi ulaştıracaktır? Takdir, değerli halkımızındır.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 514 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI