21 Ocak 2017 Pazar
ARİF TAKICI
FETÖ Küresel Organizasyon

Fetullah Gülen bir proje olarak aslında 1970 öncesi yetiştirilmiş ve görevlendirilmiş, ancak istihbarat teşkilatlarınca ağırlıklı olarak görevlendirilmesi 1970'li yıllar olmuştur.

Bu iddia gizli değil… Yazıldı çizildi.

1970 yılında Vehbi Koç'un evinde MİT Müsteşarı General Fuat doğulu, iş adamı Aydın Bolak,

Diyanet işleri Başkan yardımcılığı yapan Yaşar Tunagör ve Fetullah Gülen'inin, katıldığı toplantıda, Fetö projesi konularının görüşüldüğü artık sır değil.

Ancak Sabah yazarı Mahmut Övür'ün bahsettiği: Eski Mit Müsteşarının bir gazeteciyle konuşmasında, ben MİT Müsteşarlığı değil CIA'nın şube Müdürlüğünü yaptım demiş olması, CIA'nın 1960 ‘li yıllardan beri devletimizin birçok organına müdahale ettiği gibi MİT'i de dizayn ettiği ve ülkemiz üzerinde istediği entrika ve oyunları oynadığı ziyadesiyle anlaşılmaktadır.

Düşünebiliyor muşunuz…

Milli dediğiniz Milli İstihbaratın başı olan bir generalin ağzında CİA güdümünde olduğu itirafı çıkıyor, hemen ardından da o gazeteciye sesimi aldın, sesi kimseye verme derhal bana getir demesi düşünülecek ayrı bir olay.

Nerede ise Birleşmiş Milletler teşkilatı kadar sayıda ülkede okulu olan cFeto okulları için Ülkemizde saf insanlar kandırılıp himmet parası toplanırken, meğer CİA ajanları o okullarda öğretmen maskesi altında cirit atıyorlarmış.

Fefo'nun yurt dışı okullarındaki idareciler her ay Amerikan elçiliklerine düzenli olarak rapor veriyorlarmış.

Bu okullarda sözde öğretmenlik yapan CİA ajanları her şeyi kontrolleri altında tutuyorlarmış.

Amerikan hükümeti bu projeyle hem Türkiye'yi kontrol ederken, hem Ülkemiz üzerinde ilerde muhtemel operasyonlar için Fetö'yü hazırlamış, operasyonel bir güç olarak kullanılır halde bekletmiş, 15 Temmuzda da kullanmaya kalkışınca Milletimizin kahramanlığı karşısında hezeyana uğramıştır.

Amerika dış ülkelerdeki FETO okullarındaki ajanları vasıtasıyla o ülkelerde de Amerika'nın kısa ve uzun vadeli planlarını uygulamıştır.

Feto terör örgütü Devlet içindeki hücreleri vasıtasıyla Devletin bütün mahremiyeti ve gizli bilgilerine girmiş, bu bilgileri ise haince kendisine görev veren yabancı istihbarat teşkilatlarına vermiştir.

Başta Tır operasyonu olmak üzere yaptığı haince planlarla Devletimizi terörü örgütlerine silah yardımı yapan bir ülke olarak lanse ederek ülkemizin itibarına zarar vermiştir.

FETÖ yapılanması Devletin birçok kurumuna sızmış olmasına rağmen, onun şer planlarına ordunun içinden oldukça sayıda şerefli subay kanmamış, katılmamıştır.

Polis teşkilatında ise bir hayli yapılanmış olmasına rağmen, polis özel harekAtta hücresel gelişme sağlayamamış ve hainlerini barındıramamıştır.

Zaten bun un için de 15 Temmuz kalkışmasında kuvvetli direniş gösterir düşüncesiyle polis özel harekAtı bombalayarak bu kahraman kurumu özellikle ilk etapta saf dışı etmeyi amaçlamış, bu saldırıda kahraman polislerimizin şehit olmasına sebebiyet vermiştir.

Ne yazık ki Devletin içerisinde hala binlerce FETÖ mensubu vardır ve bunlar olmadık zamanda çıkıp hainlik yapabilirler.

İşte Rus Elçisinin öldürülmesi bunun bir göstergesidir.

Bu bakımdan çok dikkatli olunmalıdır. Fetö örgütünün herhangi bir zamanda eylem yapma ya da yaptırma ihtimali her zaman göz önünde bulundurmalı buna göre son derece devlet olarak da, millet olarak da tedbirli olmalıyızBu Haber 617 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI