3 Şubat 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Havacılık Üniversitesi Yapamadık Ama Ünye Ünye Üniversitesi Yapacağız

13 Ocak 2017 tarihli yazımda “Ünye Üniversitesine Doğru” diye başlık atarak biraz kapalı bir yazı yazmıştım. Bu gün artık gizli-kapalıya gerek kalmadan açık yazıyorum.

 

            Türk Hava Kurumumuza ait olan Ünye Havaalanı arazisine, Ordu Üniversitesine bağlı Ünye Fakültesi kampüsü yapımı için başvuruda bulunulmuş ve Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Yönetim Kurulundan arazinin ve havaalanının devri kararı çıkmıştır. Ünye'mize hayırlı olsun.

 

            Türk Hava Kurumu'na ait Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesine bağlı olarak Ünye Havaalanına bir Havacılık Fakültesi yapımı için çok çalıştık ama üzülerek belirteyim ki başaramadık. Başaramamamızın nedeni bizden kaynaklanan nedenlere bağlı değildi elbet. Hava Kurumu Genel Başkanlığımız'da bazı tatsız olayların meydana gelişi, Genel Başkan değişikliği olması ve kurum bütçesinde meydana gelen sarsıntılar nedeniyle Havacılık Fakültesi yapılamadı.

 

            Hava Alanına Ünye Üniversitesi İstiyoruz

 

            Ünye Havaalanı arazisine ancak bir üniversite yakışır. Böyle güzel yer, bulunamayacak nitelikte ve benzeri bir yer daha da yoktur. Sahil yolunun hemen kenarı, denize çok yakın, çok nefis bir yükseltiye sahip arazi. Alanı yeterince geniş ve her tarafı kullanıma müsait.

 

            Böyle bir araziye ancak üniversite yakışır. Hükümetteki bu ağırlığımızı değerlendirerek Ünye Üniversitesi hakkını almalıyız. Sayın Numan Kurtulmuş Bey'in en büyük eseri ve hatırası olur. Hatta Üniversitenin adını da Ünye Kurtulmuş Üniversitesi olarak vermek suretiyle rahmetli İ.Niyazi Kurtulmuş Ağabeyimizin de hatırası olarak ölümsüzleştirilmiş olur. Sayın Numan Bey, bu fırsatı kaçırmamalıdır. Kurtulmuş soyadının en büyük hatırası Ünye'de yaşatılır. Yakışır da hem.

 

            “Acele etmeyelim”, “Kervancı katırlarını ürkütmeyelim” gibi çekingen söz ve davranışlara hiç gerek yoktur. Ne demişler; “Fırsatlar, kaçırılmayacak kadar büyük nimetlerdir.”

 

            Bizim işimiz, kamu talebi oluşmasına yardımcı olmaktır. Son karar, siyasilerimizin ve büyüklerimizindir.

 

 

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 510 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI