17 Şubat 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Ünye’ye ve Ünyelilere Sahip Çıkmak

Rahmetli ERBAKAN Hoca'nın konuşmalarında sıkça anlattığı bir fıkra vardı; “Nasreddin Hoca, bakkala varmış; selAm-kelAmdan sonra:

-    Bakkal! Unun var mı? Elbet var demiş bakkal. Sonra Hoca:

-    Şekerin de var mı? Elbet var hocam, demiş bakkal. Hoca, tekrar sormuş:

-    Yağın da var mı? Bakkal içinde hocanın aklına gene bir hinoğlu hinlik geldi diye düşünerek, bu saydıkların bir bakkal için olmazsa olmazlar, diyeyim diye söze başlayacakken Nasreddin Hoca devam etmiş:

-    Öyleyse ne duruyorsun, helva yapıp yesene!”

 

Sayın Necmettin Erbakan hocam bunu anlattıktan sonra, ülkemiz için bir genelleme yaparak; “her şeyi olan bir ülke olduğumuz halde, parçaları birleştirerek üretmeyi becerememiş olmanın sonucu, hep ellerden beklemiş ve bir türlü ilerleme hamlesi yapamamışız” diyerek birçok konularda öncülük yapmıştır.

 

   Ben de bu örnekten yola çıkarak diyorum ki, “Ünye'mizde neler var da bir türlü HELVAYI yapamıyoruz.” Ünyeliler olarak Ünye'mize sahip çıkmayı, gereği gibi yapamadığımız için olmamız gereken yere ulaşmakta sıkıntı çekiyoruz.

 

   Heyecanlı Ve Enerji Dolu Bir Kaymakamımız Gelmiş; Hayırlı Olsun.

 

   Ünye Kent Ailesi olarak 13 Şubat 2017 Pazartesi günü, yeni Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin Güney Bey'e “Hoş Geldiniz” ziyaretine gittik. Enerji dolu, heyecanlı, aktif, kültürlü, konumuna hakim, konuştuğunu dinleten iyi bir hatip, mütevazi bir insan. Yani Ünye'mizde yapılabilecek birçok atılıma öncülük etmek üzere hapazır bir yönetici. Allah, Ünye'miz ve halkımız için hayırlı etsin.

 

   Ancak, Ünye'nin halkı kendi kendisine sahip çıkmaktan aciz, hamleci bir ruh yok, elindeki imkAnları değerlendirmekten yoksun gibi bir görüntü verirse, dışarıdan gelen bir insanın yapabileceği çok şey de yoktur.

 

   Gazetemizin köşe yazarlarından Sayın Ahmet Varilci, 15.02.2017 tarihli gazetedeki “Teneke” başlıklı yazısında; Yeni gelmiş olan Kaymakamımıza sanki şöyle diyordu: “Ünye'ye çok hizmete yönelirsen, Ünye'nin halkı arkandan teneke çalarak seni uğurlar.”

 

   Sayın Varilci bana darılmasın ama, benim yorumum böyle oldu. Elbet ki Sayın Varilci'nin geçmiş tecrübeleri, bazı örnek kaymakam isimleri de verdikten sonra, kendisini böyle düşünmeye zorlamış olabilir. Böyle düşünülmüş olmasına da sözümüz olamaz. Basın hür, yorum serbesttir.

 

   Değerli Okuyucularım !

 

   Ünye için yapılacak çok işimiz var. Fakültemizi ve öğrencilerimizi öncelikli olarak rahatlatmak için en kısa zamanda kolları sıvamalıyız. İkinci olarak organize sanayimizi kurmalıyız. Üçüncü olarak çöp sorunumuzu çözmeliyiz. Dördüncü olarak kültür sarayı sorunumuz acilen çözüm bekliyor. Siyasilerimizin gayretleri ve Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde birçok problemin çözüleceğine inanıyorum.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 466 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI