23 Şubat 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Emekler, Hep Ünye İçin…

Başarmak için çok adam değil, çok çalışanlara ihtiyacımız var. İş bilmeyen ve bir plAnı-programı olmadan yaşayan yığınlar yerine; ne yaptığını ve ne yapması gerektiğini bilen bilinçli ve plAnlı-programlı insanlara ihtiyacımız var. Yıllarca, başkalarını taklidetmenin dışında bir hamlesi ve becerisi olmayan yöneticilerden, çok çektik. Bu nedenle; bulunduğu makamda, işgAl ettiği koltukta, yönetimini elinde bulundurduğu mevkide bir hamle peşinde olan, bir şeyler yapmak için çırpınan, emek harcayan insanları takdir eder, tebrik eder başarılarını ve üretimlerini alkışlarım.

 

Ülkemizin genelinde olduğu gibi, Ünye'mizde de birçok sivil toplum kuruluşları var. Çoğunluğunun etiketi var, kendisi yok. Elbetki her birinin bir tüzüğü, bir ana sözleşmesi ve bu tüzük veya sözleşmelerde belirtilen amaçları vardır. Ancak, bu amaçların gerçekleştirilmesi konusunda herhangi bir hamle ve gayret görülmemektedir.

 

Bir sürü sivil toplum kuruluşlarından; çok az sayıda, amacına hizmet konusunda çırpınan, hamle yapan ve ürün ortaya koymak için emek sarfedenlerden birisi de Ünye Yunus Emre Derneğidir. Sayın Yaşar Argan Bey'i ve mesai arkadaşlarını, bu konuda çok takdir ediyor ve tebrik ediyorum. Yunus Emre konusunda çok güzel çalışmaları var. Büyüklerimizin dediği gibi; “Marifet iltifata tabidir. Müşterisi olmayan mal, zAildir.”

 

Arkadaşlarımızın çalışmaları, toplumdan yeteri kadar ilgi görmezse, emekler boşa gider. Ben, gerekli iltifatın gösterildiğine inanıyorum.

 

Bu gün, Ticaret Odası Toplantı Salonunda yeni çalışma plAn ve programlarını tanıtım toplantısı varmış, saat:14:00 de. İnşallah göreceğiz ve onu da tanıtacağız.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 502 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI