15 Kasım 2009 Pazar
ARİF TAKICI
Geleceğin çimentosu gençlerimiz...
Yılardır gençlerimizin madde bağımlılığından uzak durması ve eğitimli yetişmesi ile ilgili mücadelemi gerek gazete yazılarım ve radyo, tv. programlarım kapsamında, gerekse Yeşilay çalışmalarım çerçevesinde en küçük bir yılgınlık göstermeden sürdürmekteyim.

Ülkemiz geleceğinin teminatı olan gençlerimiz için olumlu çalışmalar yapmak beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu yıl, Atatürk İlköğretim okulu aile birliği toplantısında Okul Aile Birliği Başkanı, sevgili arkadaşım Sani Mutlu'nun görevi benim üzerime yıkması ve velilerin teveccühleri ile Aile Birliği Başkanı seçildim. 

Tabiî ki, bu görevi önemsiyorum!!... Sani Mutlu arkadaşım bu görevi uzun süre  değerli kurul üyesi arkadaşlarıyla fedakarca sürdürdüler. Güzel hizmetler ortaya koydular. Bu bakımdan kendilerine teşekkür ediyor, bundan böyle de yardımlarını esirgemeyeceklerini, beni yalnız bırakmayacaklarını  umuyorum.

Okulumuzun imkanlarının ve eğitim kalitesinin birlik beraberlik içerisinde daha güzel yerlere taşınabileceğinden hiç şüphem yok. Bunu okul idaresi, aile birliği ve velilerin müşterek gayretleriyle başaracağımızdan eminim.

Bir okulda eğitim göstergesinin başarılı bir grafikle  taçlandırılması, sadece okul idaresi ve aile birliği yönetiminin gayretleriyle üstesinden  gelinebilecek  bir iş değildir!... Mutlaka tüm velilerin, hatta mahalle sakinlerinin taşın altına ellerini sokmaları, sorumluluk almaları  elzemdir. Bu manada,  bütün çalışmaların okulun eğitim kalitesinin daha da yüceltilmesine matuf halde artarak  devam etmesi gerekmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Gazeteciler Cemiyeti olarak Ünye Çimento Fabrikası'na  yaptığımız ziyarette Müdür Yardımcısı  Fuat Beyle  bir süre sohbet ettik. Fabrikanın kapasitesinin daha da geliştirilmiş olması, Romanya'da da tesis kurulmuş  olması, ülkem ve Ünye'm adına beni çok mutlu etti.

Sohbetimiz sırasında Fuat Bey'den okulumuz için bilgisayar hediye etmelerini istirham ettim… Fuat Bey, “Yeni bilgisayar alamayız, ama demode olmuş bilgisayarlardan bir tane veririz , onu da yılbaşına doğru veririz” dedi.

‘Demode olmuş bilgisayar veririz'  demesi önce biraz garibime gitti. Ancak, düşündüm, Müdür Bey'in bizi düşündüğü için böyle söylediğini anladım…. Düşünsenize namı yurt dışına taşmış Ünye Çimento Fabrikası'ndan okulumuza verilmiş eski bilgisayar antika değere sahip!!  Birkaç yıl daha bekletip yüksek bir değere satarak elde edeceğimiz parayla okulumuzun bütün sınıflarını bilgisayar ve sinevizyonla donatabiliriz.

Hatta ben  Sayın Müdürümüzden istirham edeceğim, boyası biten kalemlerinizi bize verin!... Hele o protokol ve anlaşmalar da imza için kullandığınız bütün kalemleri bizim okula hediye edin!...Eskiyen süpürgeleri, paspasları bize verin…

Koskoca Ünye Çimento'nun  kullandığı bu malzemeleri değerini bilenlere satar, böylelikle eğitime yatırım yaparız… Arkadaşım olan velimizin biri de, koca Çimento demode olmuş bilgisayar mı veriyor demezmi!  Tabi lafı tıkadım ağzına… Münafıklık yapma, bırak bilgisayarı.  Ünye'de bir okul dahi yaptırıp  Bakanlığa bağışlamayı düşündüğünden  şüphe duymadığım Fabrika yönetimi hakkında nasıl böyle düşünürsün, vefasızlık yapma” dedim.Bu Haber 1619 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI