31 Mart 2017 Pazar
İSMAİL SARI
"Hans, Anladı da Bir Türlü Hasana Anlatamadık"

Hans, batılıları; bir başka ifade ile Hıristiyan alemini temsil eder; Hasan ise, Müslümanları anlatmak için kullanılır. Rahmetli Necmettin Erbakan Hoca'nın çokça kullandığı cümlelerden birisi idi yazımın başlığı. Müslümanların perişan, beceriksiz hamlesiz, vurdumduymaz, kAle almaz ve birbirinden habersiz oluşlarını dillendiren Erbakan Hoca, Müslümanları uyarmak için çok şeyler söylemişti. Onun söylediklerini de Hasandan önce Hans anlamış ve Hocayı çabuk elden harcamak için bütün şer güçleri birleşerek, olmadık entrikalarla (Müslüm Gündüz-Fadime Şahin,Ali Kalkancı ve çeşit çeşit üfürükçüler gibi) 28 Şubat postmodern darbesini hazırlamışlardı.

 

Hasan uyuşturulmuş, uyutulmuş, ırkçılık taassupları ile birbirinden kopuk, koskoca İslAm alemi “Yaşayan ölü yığınları” halinde düşmanın oyuncağı haline gelmişti.

 

Rahmetli Erbakan Hocanın çırağı olan sayın Recep Tayyip Erdoğan, aynı uyarma görevini biraz daha hızlı olarak devam ettirince Hansların tamamı ayağa kalktı ve tarihi “Haçlı” zihniyeti ile olmadık entrikalar çevirmeye tekrar ve daha kollektif bir hamle ile, açıktan-düşmanca başladılar.

 

Okurlarımla paylaşmak istiyorum; Türkiye'de referandum oluyorsa Hanslara ne oluyor? Hasanlar bu açık tavrı neden görmüyor? Hanslar, Türkleri ve Türkiye'yi çok sevdikleri ve kalkınmasını istedikleri için  mi Türkiye'nin her işine burnunu sokuyor ve referandumuna kadar taraf oluyor yoksa Türkler kendilerine hizmetçilik yapsınlar diye mi her işe burunlarını sokuyorlar? 

 

Bu sefer, artık oyunlar çok açık oynanıyor. Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor ve açıktan düşmanlık yapıyorlar.

 

Düşmana kızmaya hakkımızın olmadığını düşünüyorum. İçimizdeki düşmanların yarası çok zehirli. Açık düşman, arkadan vuran dosttan çok iyidir. Tarih boyunca Müslümanları, hep içeriden, dost görülen düşmanlarla vurmuşlardır. En acısı da budur.

 

Kendi milletine darbe yaparak arkadan vurmak suretiyle en büyük alçaklığı yaparken Allah'ın tuzağına düşenler, şimdi de sığındıkları Hanslarla iş birliği halinde millet ve devlet düşmanlığı yapıyorlar. Bunların affedilir tarafı var mı?

 

Ancak;

 

Benim derdim Hanslar ve sığıntıları ile değil, bu açık düşmanlığı görmeyen veya görmezden gelen Hasanlarla ilgilidir.

 

Bugünkü ortamda merhum Erbakan Hoca'nın Hans ve Hasan bağlantısını bir türlü göremeyen Saadet Partililerin ne yapmak istediklerini anlayamamaktan sıkıntı çekiyorum.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 413 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI