7 Nisan 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Doğalgazımız Hayırlı Olsun

05 Nisan 2017 Çarşamba günü Başbakan Yardımcımız, hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş'un katılımları ile Cumhuriyet Meydanında “Anayasaya Evet” mitingi düzenlendi. Bu vesile ile de meydana kurulmuş bir vana ile Ünye Doğalgazına ilk çakmak çakıldı ve ateşlendi. Böylece doğalgazı meydanda yanarken gördük; inşaallah evlerde de görürüz.

 

Meydanlar, siyasetin “söz dalaşları” ile ısınırken evlerimiz de doğalgaz ile ısınacak. Ben de siyasetle yakından ilgilenirken çok yalanlar söylettiler bize, vatandaşa. Önümüzdeki siyasetçilerden öğrendiklerimizi söylüyorduk ama maalesef söylenenler asılsız çıkıyor ve yalancı durumuna düşüyorduk. “Hoca, sen bari kandırma bizleri !..” diyordu insanlarımız. Ne acı ki, hocaya da yalan söyletti, benim güzel ülkemdeki kötü siyaset. İnşaallah bu sefer, meydanda çakılan çakmakla yükselen doğalgaz ateşi, yalancı çıkmaz. Numan Bey'e güveniyoruz. Bu güvenle, doğalgaz konusundaki düşüncelerimi yazıya döktüm. Geçmişte söylediğimiz yalanlar, sözlü olduğu için uçup gitti. Yazılı yalanlar kalıcı olur ve unutulmaz. Yüce Allah (c.c) dan diliyorum ki, kalıcı yalancı durumuna düşmeyelim.

 

Ancak;

 

Şunu da açık kalplilikle belirteyim ki, siyasi konular; sıkı takip ister, zorlama ister, rahatsız etme ister. Ben geçmişte, yöneticilik yaparken bir talebim olduğu zaman işin büyüklüğüne göre bir-iki gece Ankara'da yatınca kesin sonuç alıyor, öyle dönüyordum. İşin asıl sorumlusu olan daire amirinin kapısından ayrılmıyor, gözünün içine baka baka, ayağına dolaşa dolaşa onu bıktırıyor; “Şu adamdan kurtulayım bari” dedirterek işimi hallediyordum. Şimdi yaş ilerledi, arba-darba dayanamaz olduk, iş takibi bana zor geldiği gibi herkesi de kendim gibi düşünüyorum.

 

Yerel siyasilerimize zaman zaman sitemkAr yazılar yazıyorsam da amacım sitem etmek veya tenkit etmek değil, konuları gündemde tutarak siyasilerin takibini sağlamaktır. Kimse darılmasın, kırılmasın.

 

Doğalgaz konusunun takibinin yeterince yapılmadığına inananlardanım. Çünkü ben, konunun az-buçuk içindeyim, bildiğim meseleler var. Ümit ediyor ve inanıyorum ki artık sona yaklaşıldı.

 

Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun.

 

 

Saygı, sevgi ve selAmlarımla…Bu Haber 409 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI