14 Nisan 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Türk Hava Kurumu’nun Ünye Haberleri

Türk Hava Kurumu, her ne kadar kamu yararına çalışan dernekler statüsünde olsa da, halk nazarında resmi bir devlet kurumu gibi düşünülmektedir. Çünkü Türk Hava Kurumu, taaa 1925 lerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş, kamu yararına çalışan bir sivil toplum kurumudur. Yani Atatürk'ün kurumu olup halk nezdinde ağırlığı olan bir kurumdur. Halkın, kurumla ilgili değer yargıları da bu anlayışa uygun olarak gelişmiştir.

 

Geçtiğimiz kurban bayramında kurban derisi toplarken, 15 Temmuz darbe kalkışması nedeniyle, deri toplayan dini eğilimli hayır kurumlarına karşı tavır alan halk, Hava Kurumu deri toplama ekiplerini görünce, “Nerede kaldınız; deri vermek için sizi bekliyoruz, paralelciler gibi devlete ve millete belA olacaklara artık deri vermek yok.” ifadeleri ile karşılandık. O nedenle, kurumsal kimliğimiz halka güven vermektedir. Halkımız, Kurumu da takibeder ve ne olup-bittiğini merak eder. İşte bu merakı gidermek için Kurumumuzla ilgili Ünye haberlerini kısaca özetliyorum.

 

1-       Uzun yıllar Türk Hava Kurumu'na tahsisli olduğu halde bir türlü işlerlik kazandıramadığımız Ünye Hava Alanı arazisini, asıl sahibi olan Orman Bakanlığı'na iade ettik. Ünye Fakültesi Kampüsü yapılmak üzere Ordu Üniversitesi'ne verileceğini biliyoruz. Daha sonra da bu güzel arazide Ünye Üniversitesini kurmak için hazırlıkların yapılacağını öğrendik. Tabiî ki bu haber, çok sevindirici. İnşAallah olur ve hayırlı olur. İlçelerde üniversite yok, izin vermezler, gibi geçerliliği olmayan sözler duyuyoruz. Halbuki İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerimizin ilçelerinde üniversiteler var. Hem de özeli, resmisi ayrı ayrı olmak üzere. Bu işler, siyasi güç ve beceriye bağlı olan işlerdir. Sayın Numan Kurtulmuş Bey'den hem bekliyor hem de güveniyoruz.

2-       09 Nisan 2017 Pazar günü Ünye Şubemizin Olağan Genel Kurulunu yaptık. Üye arkadaşlarımızın tensipleri ile güven tazeleyerek yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla, Türk Hava Kurumu Ünye Şubemizin hizmetlerini yürütmeğe devam ediyoruz. Sayın üyelerimize bir defa daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Güvenlerine lAyık olmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çalışmak bizden, başarı Allah'tandır.

3-       Ünye Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün müsaade ve destekleri ile okullarımıza Türk Hava Kurumu zarfları dağıtarak, hem kurumun tanıtımı, hem gençlerimizi havacılığa teşvik ve özendirme amaçlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda İlçe Kaymakamı'mız Sayın Ümit Hüseyin Güney Bey'e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Musa Erdem Bey'e şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Ayrıca, okullarımızın bütün yöneticileri bizleri, yukarıda belirttiğim Atatürk'ün kurumu olan Türk Hava Kurumu kimliğinin verdiği güvenle karşılıyorlar. Kendilerine ve bütün eğitim-öğretim camiasına minnet ve şükranlarımızı arzediyoruz.

 

Havacılığın ne denli önemli ve Devlet-Millet için ne kadar hayati özene lAyık olduğunu, 15 Temmuz olayları ile hem gördük hem de yaşadık.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla… Bu Haber 420 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI