20 Kasım 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Kaldırımlar ne zaman döşenecek...
musakiroglu@mynet.com

Geçtiğimiz yaz TEDAŞ'ın, mevsimin en cıvıl cıvıl zamanında sahil kaldırımında yer altı çalışması için söktüğü kaldırımlar aylardır öyle delik deşik döşenmeyi bekliyor.

Düşünebiliyor musunuz Ünye sahilinin kaldırımı… Yani Ünye'nin dışarıya açılan yüzü… Sanki kimsenin umurunda değil… Son derece normalmişçesine           çukur-çamur, kış mevsimine girdiğimiz şu sıralarda gelen geçeni ha bire sövdürüp-saydırıyor.

Niye bekler, neden döşenmez… Kimsenin bir şey söylediği, iki kelam açıklama yaptığı yok.

Hele Ada Bakkalı'nın o tarafa doğru sökülen kaldırım taşları, kenarlardaki çit bitkilerinin böğrüne öyle dayandırılmış ki… Dikildiği yere harika bir görünüm ve estetik kazandıran bu canım bitkilere çok yazık doğrusu. Üstelik daha iki sene geçmeden, yapılan onca masrafta cabası…

O taşları geriye döşemesi gereken kurum, öğrendiğime göre TEDAŞ'tan iş alan müteahhit firmaymış.

Söz konusu firmanın taşları geriye döşememek için hiçbir sebebi olmamalı, olamaz da... TEDAŞ iş verdiği bu firmayı sıkıştırmalı, görevini yaptırmalı, sökülen taşları bir an önce yerine döşetmelidir.

Olmuyor mu, o zaman Ünye Belediyesi devreye girmeli, TEDAŞ'ı göreve davet etmeli, gereğini yaptırmalıdır.

Daha da mı olmuyor… Ünye Belediyesi kaldırımda yaratılan bu rezilliğe basmalı cezayı… Herkese boyunun ölçüsünü göstermelidir. Tabi bu arada boş durmamalı, hiç değilse kendisi kaldırımı döşetmeli, parasını da işi yapması gereken kurumdan almalıdır.

Ünye'nin vitrini kordonboyu kaldırımda yürümek… Hele de kış mevsiminin yağmur-yağış havası içinde suya-çamura bulanarak yürümek insanın ağrına gidiyor. Artık iyice çekilmez bir kahır haline dönüşmeden şu dert ortadan kaldırılsın.

+++++++++++                       ++++++++++++                      ++++++++++++

Fatih Cürebal'a ve Ünyespor'a haksızlık mı yapıldı?

Ünyespor'da bir şeyler tersine gidiyor… Ama nedir bu tersine giden şey çok da anlayabilmiş değilim.

Sezon başında Ünyespor'un başına geçen Fatih Cürebal'ın başkanlığı sırasında takım daha ikinci hafta lider olmuştu.

Grubunun korkulu ve en iddialı takımı olarak kabul edilen ve hiç yenilgi yüzü görmeyen Ünyespor'da ne olduysa oldu… Birden bire, baktık, bir tarafta kazanlar kaynatılmaya, diğer bir tarafta ise kazanlar kaldırılmaya başlanmış.

Nerdeyse kendi yönetim kurulu dahil, herkes Fatih Cürebal için “Tu kaka” diyor, yerin dibine sokuyorlardı.

Hata daha da ileri gidildi, birlikte seçildiği yönetici arkadaşları Cürebal'ın yetkilerini elinden aldı… Takımın 7. maçı sırasındaydı, yetmedi Cürebal bir de başkanlıktan düşürüldü.

Ama Ünyespor; bütün söylenenlere ve Başkan Fatih Cürebal hakkındaki bütün iddialara rağmen liderdi ve yenilgisiz bir takımdı.

Neyse, olağanüstü kongre düzenlendi… Yeni yönetim geldi… Derin bir nefes alındı… Ünyespor'un Cürebal kazasından ucuz kurtulduğu dile getirildi.

Artık, karışıklıkların bittiği… Kaynayan kazanların söndürüldüğü… Kazan kaldıranlar yerlerine oturduğu ifade edildi.

“Tamam, bu takımı bundan böyle kimse tutamaz, liderliğini sürdürür, play off'a yükselir… Daha da ilerisi 2. Lig'e çıkarız” açıklamaları yapılmaya başlandı.

Bizler de, “Yahu anlaşılan bu takım essahtan da çok iyi. Fatih Cürebal gibi birisinin başkanlığında hiç yenilmedi ve üstelik de liderdi. Bundan sonra ise tutana aşk olsun” diyor, umutlarımızı büyütüyorduk.

Ama çok geçmedi, liderlikte gitti, yenilmezlik unvanı da.

Benim kafam karıştı. O yüzden soruyorum:

Yoksa Fatih Cürebal'a, dolayısıyla Ünyespor'a haksızlık mı yapıldı?Bu Haber 1707 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI