28 Nisan 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Gurbetçilerden Selam Var

Şu anda Almanya'da gurbetçilerimizle beraberiz. Geçen sene, 15 Temmuz Darbe kalkışması günlerinde de bu gurbetçilerimizle beraberdim. O günlerdeki duygu ve heyecanlarını, o günlerin duygusallığı içerisinde, değerli okuyucularımızla paylaşmıştım. Bu günün gözlemlerini ve gurbetçilerimizin 15 Temmuz sonrası düşünce ve duygularını okuyucularımızla paylaşmak istiyorum.

15 Temmuz Darbe kalkışması gurbet kahrı çeken ve memleket özlemiyle yanan insanlarımızda farklı bir şok etkisi yapmış. “Anadolu'daki hainler keyfinden tepişirken, az kalsın ülkeyi ve bizi perişan edeceklerdi. Şükür ki, Anadolu'nun saf evlatları, asil milletin öz evlatları canları pahasına hainlere yol vermediler. Bizler, bundan sonra eski gurbetçiler değil, asil şehitlerimizin anısına leke sürdürmeyecektik duruşumuzla. Her halukarda asil bekçileriz. “ diyerek duygu ve düşüncelerini özetliyorlar.

Bütün ABD ve AB Ülkeleri Anadolu'nun asil gencine, Çanakkale'de olduğu gibi bir defa daha yenik düşmenin sıkıntısı ile kudururken, içimizde olup da yabancılarla iş birliği yapan hainleri mutlaka temizlemeliyiz, diyen gurbetçilerimizi 2001 yılından bu yana Almanya'ya gelip gidiyorum böylesine devlete ve millete karşı aşırı hassas görmemiştim. Referandum oylamasındaki sonuçlarda bunu gösteriyordu.

Güçlü Devletimizin yanımızda ve arkamızda olduğunu görmenin gururu ile alnımız açık, başımız dik olarak birkaç senedir rahat yaşadığımız gurbetinde, son aylarda birazda medya ve sokağın kışkırtması ile sürtüşmeye giren devlet adamlarımızın durumu bizleri tedirgin ediyor. Devlet adamlarımız karşılıklı olarak devletlerin akıllarını devreye sokmalı ve medya ile sokağın tahriklerini devreden çıkartarak devletlerimiz arasındaki gergin hali, bir an önce bertaraf etmelidir, diyen gurbetçilerimiz;“Bunu ancak bizim Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan halledebilir; akıllıca yürüttüğü siyasi aklı ile, geçmişte çözdüğü bir çok problem gibi” diye de ekliyorlar.

Değerli okuyucularım!

Gurbetçilerimizde biraz tedirginlik olmakla birlikte; “ Bizler hep birbirimize benziyoruz. Kendimize, devletimize ve milletimize güven duygusu, bizim insanımızı ümitsiz etmiyor. Daha güzel günlerin geleceğine inanarak, günlük yaşam devam ediyor.”

 

Medya organlarında, abartılarak anlatıldığı kadar bir şey yok. Hem güzel ülkemizde hemde Almanya'da mutluyuz, huzurluyuz. Daha güzel günlerin geleceğine inanıyor, devlet aklının hAkimiyetini bekliyoruz. Saygı, sevgi ve selamlarımla.Bu Haber 483 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI