9 Haziran 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Gurbetçilerimiz Fetöcülere Karşı Ortak Tecrit Uyguluyor

Benim çoğu zaman kullandığım bir ifade var ki, bu sefer bir defa daha kullanıyorum; “Bizler, sadece bize benziyoruz. Bir benzerimiz daha yoktur”. Tabiidir ki burada millet olarak bir özelliğimizi dile getiriyoruz.

 

Bazı art niyetliler, yanlış yorumlayarak aleyhimize kullandıkları oluyorsa da, doğru olanı; çok güzel bir milli özelliğimizdir. Yani biz, çadır hayatından şehir yaşamına geçmiş bir milletin çocuklarıyız. Eşeğimizle, köpeğimizle, kedimizle, tavuğumuzla birlikte şehir hayatına indikse de; bazen de “Eşeğime çüş dedin, köpeğime hoşt dedin, tavuğuma kış dedin…” diyerek birbirimizle sokak kavgaları yapıyorsak da o çadır hayatının bize kazandırdığı ve hiç kaybetmediğimiz, aksine İslAm'ın kardeşlik ruhu ile de perçinlediğimiz, “Birbirimize bağlılık, toplumumuza ve devletimize sadakat” konularında örnek tavırlarımız var. Gurbetçilerimizde bunu, çok daha farklı olarak görmek mümkün.

 

Şu anda benim yaşadığım şehrin nüfusu, yaklaşık 130 bin civarında imiş. Almanlar, bizim gibi şehir girişlerinde nüfus bilgisi vermedikleri için gurbetçilerden öğrendiğim rakamı yazdım. Burada yaklaşık 3000 Türk işçisi yaşıyor. Almanya'nın her tarafında olduğu gibi, burası bir sanayi şehri. Türk işçilerinin üç camisi var; Diyanetin, Milli Görüşün ve Federasyonun. Bunlar, Cuma namazı kılınan camiler. Bazı ufak cemiyetlerin, vakit namazı kıldıkları mescitleri varmış ama halkın çoğunluğu bu üç cami etrafında kümelenmiş durumda.

 

FETÖCÜLER de cumaları bu camilere geliyorlarmış. 15 Temmuz kalkışmasından sonra bu ekibe karşı öyle bir sert tavır ki gurbetçilerimizde, adeta toplumdan tecrit edilmiş durumdalar. İrtibatlar tamamen kesilmiş durumda. Cumalara gidemiyorlar. Ticari faaliyette bulunanlar vardı. Yanlarına uğrayan yok.

 

Bir gurbetçimizin ağzından dökülen kelimeler, toplu kanaatin yansıması idi adeta. Şöyle diyordu gurbetçimiz: “Ben kırk senedir buradayım. Tayyip Erdoğan başa gelene kadar devletimizden, milletimizden söz edemez hale gelmiştik. Okullarda çocuklarımıza “Pis Türkler” diye hakaret ediliyor, çocuklarımızın okula gidesi gelmiyordu. Şimdi böyle şeyler kayboldu. İnsan olduğumuzun ve büyük bir Devletin mensupları olduğumuzun farkına vardık. Alnımız açık, başımız dik gezmeye başladık. Almanlar bundan rahatsız oluyorlar. Onun için Tayyip düşmanlığı başladı. Türkiye'de yaşayanların çoğu, bunun farkında değiller. Sen FETÖ olacaksın, bizden görünerek bizi arkadan vurmağa kalkışacaksın. Sana yedirirler mi bunu; ben nasıl affedecem.”

 

Gurbetçimiz öyle dertli ki, yerinde duramıyor. Yumruklarını sıkıyor ve bizi bulmuşken biraz daha dökülmek istiyordu. Ancak, arkadaşları sakinleştirdiler. Derdi, çeken bilir, demişler. Gene yazarız.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 434 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Feto Tarih : 14 Haziran 2017 / Pazar Üye Adı :
Sayın hocam muhteşem yazılarını okumaya devam edecek saygılar
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI