30 Haziran 2017 Pazar
İSMAİL SARI
2017 Ramazan Ayının En Hayırlı Sonucu: CHP’yi Uğurlamasıdır.

Bizim çok güzel bir sözümüz var; “Söyleyene değil, söyletene bak.” diye. Ben, bu sözden esinlenerek diyorum ki, “Gidene değil, götürene bak.”

 

            Sayın Kılıçdaroğlu, CHP'yi, Anadolu'nun Bağrı Ankara'dan aldı, Batı'ya doğru (İstanbul'a) götürüyor. Bu gidiş (götürüş), bir daha Anadolu insanına dönmemek (döndürmemek) üzere CHP'yi, Ramazan letAfeti ile uğurlamaktır. Zaten Batı'dan gelmiş, (zihniyet olarak) Anadolu insanı ile hiç uyuşamamıştı. Kılıçdaroğlu'nu, bu manada alkışlıyoruz. Hatta AKP de bir ekiple bu uğurlamaya katılmalıdır. Arkasından bir bardak su dökmek için.

 

            CHP resmen gidiyor (götürülüyor), değerli okuyucularım, farkında olunmadan öyle bir yolculuk başlatıldı ki, mübarek Ramazan ayında; bir gidişin (götürülüşün) yolculuğu bu. Hani Kur'an-ı Kerim'in Bakara sûresinde Yüce Allah buyuruyor ya: “Hoşumuza gitmediği halde bir iş sizin için hayırlı, hoşunuza gittiği halde hayırsız olabilir.” (Bakara:216)

 

            CHP niçin yürüyor; bir milletvekilinin işlediği suç nedeniyle tutuklanmasını protesto etmek için “Adalet istiyorum”  diyerek yürüyor. Milletvekili, Anadolu insanının düşüncesine göre suç işlemiş midir? Evet, işlemiştir. Hem de “Vatana ihanet suçu” denilebilecek ölçüde, devletin gizli kalması gereken bir çalışmasını ifşa etmek suçuna karıştığı iddiası ile tutuklanmıştır. Yargının sonucu beklenmeden, belki yargıyı da etkileyecek şekilde protesto yürüyüşü başlatılmıştır. Halkın nazarında haklılık payı yoktur.

 

            Ayrıca, Ramazanın kutsiyetine riayet edilmemiştir. Allah'ı gazaba getirecek bir kalkışmadır. O insanların içinde bir sürü oruç tutanlar varmıştır; oruç tutamadılar. Sonra, sol örgütlerin hepsi içlerine katılıyor. “Bindik bir AlAmete, gidiyoruz kıyamete” kabilinden bir yürüyüş. İstanbul'da bu yürüyüşün sonucu nereye varacak. Bir kalkışmanın başı mı olacak, sonu mu; karanlık. CHP, resmen meçhule giden bir gemiye döndürülmüştür.  Bir bataklığa doğru yol alıyor. Bana göre, millet için hayırın başlangıcı, CHP için sonun başlangıcıdır. Çünkü CHP, Mustafa Kemal'den sonra Anadolu insanına çok çektirmiştir.

 

            Bu seneki Ramazan duaları, CHP'nin amelini ayağına dolandırmıştır. CHP, gidiyor, Kılıçdaroğlu yürüyor ve partisini götürüyor. Vatana, millete hayırlı olsun.   

 

            Bayram Pazara Denk Geldi, Gurbetçileri Camiler Almadı. Sokaklar Doldu Taştı.

 

            Bu sene Ramazan Bayramının Pazar gününe gelmiş olması, iş yerlerinden izin alamadıkları için bayram ve Cuma namazlarına katılamayan gurbetçilerimizin, yıllarca birikmiş hırs ve hınçlarının açığa vurulmasına neden oldu. Bayram namazında camilerin bahçeleri, etraftaki yollar doldu, taştı. Almanlar, pencerelere doluşarak hayret ve endişe ile manzarayı seyrettiler. Endişeye gerek olmadığını, en küçük bir polisiye vaka olmadan bayramını yapan halkı seyredince anladılar. Havalar da çok güzeldi. Doyasıya bayram yaptık.

 

            İnsan memleketinin kıymetini ve özgürce yaşanan cumalarımız ve bayramlarımızın önemini ancak buralarda anlayabiliyor. Ben, birkaç bayramda Almanya'da bulunmuştum ama bu senenin bayram sevinci, gurbetçilerimiz için çok farklı idi. Ancak, bir gün sürdü. Ertesi gün, sabahın köründe çocuklar okullarına (burada okullar devam ediyor. Temmuz sonuna yakın tatil olacak), çalışanlar da işlerine gittiler. Buna rağmen, insanlarımız mutlu ve sevinçli idi. Çünkü, bayram namazına gidebilmiş ve birlikte bayramlaşmanın, yıllarca özlemini çektiği zevkine ancak varabilmişti. İşte bu duygu ve düşüncelerle Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne çok kızıyorlar.

 

 

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 543 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI