1 Temmuz 2017 Pazar
ARİF TAKICI
Keşke Başka Bulvarlarda Yol Alınsaydı

Millet olarak ortak paydalarda buluşmakta gösterdiğimiz zafiyet sebebiyle kaybettiğimiz zaman ülkemiz için telafisi zor yaralar açmaktadır.

Raf ömrünü tamamlamış söylemler ile yol almaya çalışmak bizim sol ve sağın bazı kesimlerince zaman kaybına yol açarken tezatlar döngüsünde, Avrupa sağ, hele hele sol düşünce ulusal siyasetinin bizdeki sol düşünceye sahip olanlarla ne denli fark sergilediğini görebiliyoruz değil mi?

Artık bazı politik düşünceleri o düşüncelerin mahrecinden ya da belli odakların klişelerinden çıkarıp ulusal ve milli sentezlere yerleştirmek, şayet temel ve yapısal dokular uymuyorsa yenilemek ya da terk etmek gerekmiyor mu?

Kısa süre sonra yıl dönümünü anımsayacağımız 15 Temmuz darbesinde ülkemiz kahraman fedakAr yurttaşlarımızca ve subaylarımızca uçurumun eşiğinden kurtarılmışken, etrafımız ateş çemberi ve hainlikler ile çevrelenmişken, Feto örgütünün hainlikleri ve işbirlikçileri çok yalın halde bilinirken CHP ve Liderinin yaptığı adalet yürüyüşünü anlamakta zorlanmamak mümkün mü?

Ana muhalefet Partisi lideri ülkeyi uçurumun eşiğine getiren örgütün destekçileri ile gerçekten ülke menfaatlerine hizmet ettiğine inanarak mı birlik oluyor, yoksa içte ya da dışta bazı kesimlerin menfaatleri ile kendi menfaati birleştiği için mi, Parti içi muhalefeti bertaraf etmek için mi, ya da böyle davranmasına yönelik tehdit aldığı için mi, yani ne için yollara düştü?

Bunu anlamak zor demeyeceğim… Bu millet anlıyor ve yeri geldiğinde attığı adımlarla anlamlandırıyor!

Kılıçdaroğlu yollarda adalet arayarak, ülkesini ve Cumhurbaşkanını ikide bir yabancı ülkelere şikAyet ederek belki Genel Başkanlığının devamını ve fit olmasına yeten koltuğunu koruyabilir, ancak partisinin oyunu artıramaz.

Partisinin oyunu artırmak gibi bir derdi de yok zaten.

Bunu anlamayanların aklına şaşarım.

Enis Berberoğlu'nun Mit tırları konusunda yaptıklarının kanunlarla yönetilen her ülkede bir karşılığının olduğunu CHP'nin Lideri ve hukukçu Vekilleri bilmiyorlar mı?

Elbette biliyorlar.

O halde ne diye yollarda adalet aranıyor Fetö örgütü ve ruh ortaklarına destek olunuyor?

Çünkü CHP artık Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu CHP değil!

Çünkü CHP artık Kurtuluş savaş kararlarının tartışıldığı, 1938 yılına kadar önemli ulusal kararların, hele hele ekonomik kararların alındığı ve uygulandığı dönemin CHP'si değil.

Çünkü CHP artık Gazi Mustafa Kemal'i de temsil eden CHP değil.

Çünkü artık aslında CHP Türk solunu da, ortanın solunu da, sosyal demokratları da, sosyalizmi de temsil eden CHP değil.

Atatürk idealizmini de şu anda CHP değil, Ak Parti ile MHP temsil ediyor.

 

 Bu Haber 433 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI