17 Temmuz 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Nasıl Yazmıyayım Ki!..

Benim güzel ülkemde çok güzel şeyler oluyor. Çok kötü şeyler de oluyor da, ölçü olarak kötüleri ve kötülükleri alırsak çıkmaza gireriz. Pozitif düşünmek zorundayız. Güzellikler, çirkinlikleri kapatıyor. Bir başka ifade ile yaşanan güzellikler, kötülükleri kapatıyor. Ülkem ve insanlarım adına çok mutlu ve sevinçliyim. Basit bir G20 zirvesinde acze düşerek havlu atan Alman emniyetini görünce daha da çok mutlu ve huzurluyum. Çünkü aynı zirve bizde de yapıldı. Aynı örgütler bizde de, minder kenarından çok PERŞEV çektiler olay çıkarmak için. Ama Türk Emniyetini iyi tanıdıkları için hiç mindere çıkamadılar. Çıt yok; arkalarına bile bakamadan kıs kıs yuvalarına çekildiler. Bunları görüp yaşayınca nasıl yazmıyayım.

 

Sayın Kılıçdaroğlu'nun Sayın Soylu'ya Bir Teşekkür Borcu Var

Bir önceki hafta yazdığım köşe yazımda, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP'nin “Adalet Yürüyüşü” tuzağı ile bir bataklığa çekildiğini ve bir çıkmaz yola girdiğini yazmıştım. Tabiidir ki biz basın mensupları, halklar gibi basın-yayından etkileniyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş plAnlarının basında yer almasından başlayarak yürüyüşün devamı sürecinde Alman basın-yayınında çıkan yazı, haber ve yorumlar öyle çok kötü ve tahrik ediciydi ki, etkilenmemek mümkün değildi. Tek amaç güdülüyordu; o da: Türkiye'de bir iç karışıklık çıksın ve bir Suriye oluşsun. “Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardı.” Ayeti, çok açık şekilde tecelli etti ve G20 zirvesinde emniyet yönünden pes ettiler. Bu nedenle diyorum ki, Sayın Kılıçdaroğlu'nun, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'ya bir teşekkür borcu var. Kılıdaroğlu, kerameti kendinden bilmemeli, gerçekten ayın Soylu'nun başarılı önlemleri, avını bekleyen kedinin bıyığını yaladığı gibi, pusuda el ovuşturan bütün Türk düşmanlarını bir defa daha hezimete uğratmıştır. 15 Temmuz yenilgisinin acısını bir türlü içlerine sindiremeyenler, şimdi de Körfez'den beri dolandılar (Katar krizi yoluyla) hücuma devam. Eyyy Sayın Kılıçdaroğlu ve çok değerli Türk Halkı! Bunları artık görelim, duyalım ve hissedelim. Düşman, çok açık oynamak zorunda kaldı. Çanakkale zorlanıyor. Görmemek için kör, işitmek için sağır olmak lAzım. Kör ve sağır olmayalım.

 

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Cesaretine Teşekkürler

Bir de Sayın Cumhurbaşkanı'nın G20 zirvesine katılıp-katılmayacağı konusunda çok spekülatif haberler ve yorumlar çıktı Alman ve Batı basınında. Tehditler, hakaretler ve aba altından sopa göstermeler. Ancak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu yayınları hiç takmadan “Adam gibi Adam” olarak toplantıya katıldı ve yerine göre havalarını da attı ve döndü. Cenab-ı Hakk'ın korumasına (hıfzına) sığınıyoruz. O da öyle yaptı zaten. Cesaretini alkışlıyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Batı basını gene kudurdu, bizi hiç takmadı. Ben şimdi bunları nasıl yazmadan geçeyim.

 

Değerli Okuyucularım!

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul yürüyüşünde sağ-salim geriye dönmesi, Sayın Cumhurbaşkanı'nın Almanya G20 zirvesinden sağ-salim dönmüş olması, dünya haberleri içinde çok önemli iki-beklentili-haberdi. Niçin beklentili idi; bizim için çok kötü, bekleyenler için çok iyi şeyler olması bekleniyor ve olaylar zorlanıyordu. Hiçbir şey olmadan ve her ikisi de başarı ile sonuçlanınca, elini ovuşturanların hayalleri kursaklarında kaldı. 15 Temmuz beklentileri gibi, bir defa daha yıkılmışlardı. Hep yıkılıyorlardı ve bu yıkılmalarının tek engeli Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dı. Bütün Hıristiyan ülkeleri ona düşman yapmışlardı. Yetinmediler; sıra Müslüman ülkelere geldi. Suud Kralı ile arası çok iyi idi, takla attırarak yerine yenisini getirdiler ve Körfezi karıştırdılar. Oyun içinde oyun, tuzak içinde tuzak. Ancak, göremedikleri veya işlerine gelmediği için görmek istemedikleri bir gerçek var ki, bu millet “Aha gidiyor!..” diye bekledikleri an, karşılarına çok Mustafa Kemal'ler, Recep Tayyip'ler dikmeye muktedir bir millettir.

 

15 Temmuz 2016 da Şehit olmuş kardeşlerimize Allah rahmet, Gazilerimize de sağlık diliyorum. Tüm Halkımızın 15 Temmuz Şehit ve Gaziler günü kutlu olsun.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 

 Bu Haber 445 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI