28 Temmuz 2017 Pazar
İSMAİL SARI
“Gururlanma Padişahım Senden Büyük Allah Var!..”

İnsanlığın en büyük düşmanlarından birisi, Müslüman'ın ise BAŞ DÜŞMANI olan kibir var ya; nice sultanları rezil, nice zenginleri fakir, nice patronları dilenci, “BEN” im diyen kabadayıları perişAn etmiştir. Çünkü, kibrin hasmı Allah'tır. Büyüklük Allah'a yakışır. Kul; büyüklenir, “BEN” derse, karşısında Allah'ı bulur ve bir sillede birkaç taklayı birden atarak “TAKLACI BAKAN” olur.

 

Bu milletin, “Büyüğümüz, becerikli kişimiz, has evlAdımız, gururumuz…” gibi taltif edici sözlerle önüne geçirdiği birçok insan, halkın kendisine verdiği makam, mevki, sıfat ve yetki ile kendisini “KAF DAĞINDA” görerek kibre kapılıyor ve öyle küçülüyor ki, sınırı belirsiz hale geliyor. Yazık oluyor, ziyan oluyor ve halkın ümidi kırılıyor.

 

Niçin böyle oluyor, neden bu hale dönüşülüyor, neden halkın güveni sarsılıyor? Peygamberimizin ağzından öğrenelim: “İşler ehline verilmeyince, kıyameti bekleyiniz.” Halkın kıyameti kopuveriyor. İşin ehlini arama yerine; parası çok olanlar, tantanayı çok yapanlar, pohpohlanmayı çok sevenler ve arsızca halkı çiğneye çiğneye öne geçmeyi becerenler tercih ediliyor. Allah'ın istediği sıfatlar öne çıkarılmayınca da kıyamet çabuk kopuyor.

 

Sayın Enver Yılmaz'ın düştüğü son derece garipsediğim durumu hayretle ve dehşetle izliyorum. Belki işin içinde, bizim dışarıdan beri göremediğimiz, bilemediğimiz işler vardır, olabilir. Ancak Enver Yılmazı biz, Büyük Yönetici seçtik. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyük Yöneticidir. Bir devlet memuru ile sürtüşmek için yayla şenliklerini mi buldu? Bir sürü cahil insanın bulunduğu dağ başında basit bir protokol oturması için, emniyet müdürlüğü gibi halkın gönlünde önemli makamın müdürü ile cahilAne bir sürtüşmeye girmek Enver Yılmaz gibi yılların tecrübeli siyasetçisinin işi midir? Tuttuğu balık, ürküttüğü kurbağaya değdi mi? Bu, nasıl bir mantıktır.

 

Hocalığımı da devreye soktuğum zaman görüyorum ki, burada “Ben”  kibrinin etkisi çok büyüktür. “EnAniyet” denilen ve Müslüman'ın en büyük düşmanı olan kibir, ne acıdır ki, Müslüman'ı çok kötü durumlara düşürüyor.

 

Sonucun hayırlı olması önemlidir.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 394 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI