31 Ağustos 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Yarın Kurban Bayramı; Bayramınız, Bayram Olsun

Milli ve Dini bayramlarımız, toplumsal gücümüzün en güçlü dayanaklarıdır. Çünkü toplumsal güç; toplum bireylerinin birbirleri ile yakın ilişkilerine, kardeşçe dayanışmalarına, karşılıklı sevgi ve saygılarına, karşılık beklemeksizin ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmalarına ve yaşlılar- hastalar-akrabalar gibi yakın dost bekleyen insanları ziyaretlerine dayanan manevi güçtür.

 

            Yarın, inşAAllah 2017 yılının Kurban Bayramını idrak ediyoruz. Öncelikle Milletimiz ve insanlarımız sonra İslAm Alemi ve daha sonra da tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurban Bayramımız, dini bir bayramımızdır ama, halkımızın yüzde doksandan fazlası Müslüman olduğu için, aynı zamanda milli bir bayramımız görüntüsü de vermektedir. Dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramında Fitre ile, Kurban Bayramında da kurban eti ile, toplumun güçsüz insanlarının gönülleri alınarak, fakir-zengin arasındaki dengesizlikler bir nevi telAfi edilmekte ve karşılıklı sevgi-saygı bağları güçlendirilmektedir. Aynı zamanda engelliler, hastalar, yaşlılar ve akrabalar (sıla-i Rahim farzdır) ziyaret edilerek onların da gönülleri alınır, toplumsal güce güç katılır.

 

            Kurban derileri, ayrı bir toplumsal güç kaynağıdır. Çünkü, sosyal dayanışma ile yapılan çok sayıda hayır kurumu, toplumun birçok sosyal gereksinimini karşılamaktadır (Camiler, çeşmeler, öğrenci barınakları, havacılık eğitimi kursları gibi). Türk Hava Kurumumuz bu konuda önemli bir hizmet kurumudur. Sivil havacılığımıza eleman hazırlama konusunda yıllarca hizmet vermektedir. Bu senenin kurban derilerine de talibiz. Güvenle, kurban derilerinizi verebileceğiniz en güçlü kurumdur. Deri Toplama Adresimiz, Değirmenyolu Sokak (Adliye Yolu) Engelliler Derneği yanındadır. Telefonlarımız: 323.10.42 GSM: 0.537.455.16.68 ve 0.544.442.38.15 numaralarından vatandaşlarımız kurban derilerini vermek için bizlere ulaşabilirler.

 

            Kurban kesimi konusunda özellikle kırsal kesimlerde ailecek kesilen kurbanların derilerine çok zarar veriliyor. Deriler, bir milli gelir kaynağıdır. Deri deyip geçmemelidir. Mümkün olan ölçüde, ehil olan kişiler hayvanları yüzmeli ve deriler kesilmemelidir.

 

            Ayrıca deriler, piyasada çok düşük fiyatlarla satılmaktadır. Bizler Hava Kurumu olarak sığır derisinin tanesini 65 (Altmışbeş) TL'den sattık. Ölü fiyatına piyasaya vermektense Türk Hava Kurumuna vererek daha fazla sevap almayı tercih etmelerini değerli halkımıza tavsiye ederim.

 

            Bütün dostlarımızın Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

 

 

            Saygı, sevgi ve selAmlarımla…Bu Haber 411 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI