3 Kasım 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Neyin On Yılı? ...

Önce inanç, sonra hüsn'ü-niyyet, sonra samimiyet, sonra gayret sonra ehliyet ve hayırlı sonuç. Başarmak için bunların hepsinin bir arada bulunması gerekir. Çok sayıda insan, değişik iş sahalarında başlangıç yapar ama çoğu zaman sonu gelmez. Büyük ölçüde, bu saydığımız niteliklerin bir arada bulunmaması, sonuç alınamayışının nedenidir.

31 Ekim akşamı, Ünye Kent Ailesinin 10 uncu Yılı kutlaması vardı. Dostlarımız, sevenlerimiz, okurlarımızın bir kısmı ile birlikte geniş katılımlı bir akşam sofrasında buluştuk. Bu ailenin koordinatörü, patronu, başarılarını her zaman takdir ettiğim Sayın Ali Öztürk ve çok kıymetli eşleri Hacer Hanımı, bir defa da bu köşemden olmak üzere tebrik ediyorum. Ve daha nice on yıllara… diyorum.

Yanlış anlaşılma ve bu doğrultularda yapılabilecek yorumları önlemek için öncelikle şunu belirtmek isterim: Peygamberimiz (as.), bir toplulukta yüzüne karşı bir kişiyi abartarak öven bir sahabeyi uyararak; “yeter! ...öldürdün! …” buyurmuştur. Bu ölçüyü dikkate alarak, abartmadan, riyakArlık gibi kötü sıfatlardan da Allah'a sığınarak, “neyin onuncu yılı kutlandı?” sorusunu değerlendirmek istiyorum.

Değerlendirmelerimi, daha güzel anlaşılsın diye maddeler halinde sıralamak istiyorum. Şöyle ki:

1)      Mesleğine inanmışlığın on yıllık sonucunu kutladık.

2)      İyi niyetin ve samimiyetin meyvelerini kutladık.

3)      Kendine güvenle, “ben bu işin en iyisini yaparımın” zaferini kutladık.

4)      Ehliyetin ölçüsünü bilerek amaçlanan hedefe varmanın on yılını kutladık.

5)      Ekip oluşturma ve bu ekibi doğru koordine ile birlikteliği ayakta tutabilme becerisini kutladık.

6)      Meslek ahlAkının gereklerine uyarak, yerel basın hizmetinin en güzelinin on yıllık sunumunu kutladık.

7)      Kırmadan-dökmeden hem siyasi alanda hem de kültürel alanda, yerel olarak yapabileceklerin en güzelini yapmış olmanın gururunu kutladık.

8)      Yerel basın olarak güçlü bir aile olmanın zenginliğini kutladık.

Bu birlikteliği, samimiyeti, dürüstlüğü ortaya koyan kadronun bütün bireylerine ayrı ayrı ve Ünye Kent Ailesinin Yönetim kadrosunda yer alan başta Ali Öztürk Bey ile Hacer Hanım olmak üzere herkesi kutluyor, kişisel şükranlarımı sunuyorum. Başta ilçe kaymakamı Sayın Ümit Hüseyin Güney olmak üzere bütün katılımcı konuklarımıza da ayrıca teşekkür ederim.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 436 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI