6 Mart 2018 Pazar
ŞÜKRÜ KARAMAN
Dost Kurşunu

 PKK'nın hain saldırısında 8 şehit daha verdi Türkiye.

Yürekleri yakan, ailelerin ocağına ateş düşüren kara haberin hemen ardından bu kez Diyarbakır'dan geldi acı haber. Kentte bölücü terör örgütünün hücre evine yapılan baskında bir polis şehit oldu.  Ardı ardına gelen acı haberler ülkeyi yasa boğdu.

Tüm özveri ile görevlerini sürdüren, terör örgütlerine karşı amansız mücadele eden asker, polis ve koruculara sıkılan kurşun,  aslında Türk milletinin kalbine sıkılıyor.  Beyinsiz, birilerinin maşası olan teröristler, güvenlik görevlilerini şehit ederek akıllarınca bir şey kazandıklarını sanıyor. Ancak Türk milletinin ülkenin birliği ve bütünlüğü için ortak duruş sergileyeceğini, teröre karşı göğüs gereceğini hesap edemiyorlar.

Terörün sağı solu yoktur. Terörün temel amacı ülkede kaos yaratmak, hain pusularla askeri, polisi şehit etmek, masum, korunaksız yurttaşları hayattan koparmak, kardeşi kardeşe düşman etmektir. Sapkın terörün adresi olmaz. Çünkü, sokakta, işinde gücünde olan, yolculuk eden, tatil yapan insanları, çocukları bile hedef seçen eli kanlı katillerdir onlar.  

Ne var ki hain emellerine ulaşamadılar, hiçbir zaman da ulaşamayacaklar. Sağduyulu hiçbir yurttaş onların tuzağına düşmedi,  düşmeyecek . Onlar kendi çukurlarında debelenip gidecek.

Şemdinli'de 6 asker ile 2 korucunun şehit olduğu saldırıda ortaya çıkan acı gerçek üzdüğü kadar, öfkemizi de hayli kabarttı. Havanın sisli olmasından ötürü görüş mesafesinin yer yer bir metreye kadar düşmesini fırsat bilen bölücü teröristlerin saldırıda kullandığı silahlar ne hazindir ki ABD yapımı çıktı.

Türkiye'nin itirazlarına, uyarılarına karşın ABD'nin PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye IŞID ile mücadele adı altında verdiği,  AT-4  tipi roketatarların Şemdinli saldırısında teröristler tarafından kullanıldığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 23 Ağustos'ta Ankara'da kabul ettiği  Savunma Bakanı'na bu yönde yaptığı uyarıları dikkate almayan NATO müttefikimiz ABD,  PYD'ye silah yardımını sürdürdü.

Korkulan oldu o silahlar sonunda Türk askerine çevrildi,  müttefik kurşunu ile şehitler verildi.   Şimdi düşünün bakalım, PYD/YPG'ye silah kullanma eğitimi de veren ABD, nasıl müttefikimiz, dostumuz olabilir?

Daha dün New York'ta 8 can alan terörden çok çeken bir ülke olan ABD,  PYD'ye verilen silahların, yardımların eninde sonunda Türkiye'ye karşı çevrileceğini bilmiyor muydu? Bal gibi biliyordu. Ama hep sudan gerekçelerle Türkiye'nin uyarılarını görmezden geldi, geçiştirdi.  Olmaz olsun böyle müttefiklik, böyle dostluk.

Gazete haberlerine göre Şemdinli saldırısını gerçekleştiren teröristlerin kullandığı silahların arasında Rus yapımı 3 adet RPG-7 tipi roketatar da bulunmuş.

Uçak düşürme krizinin ardından diplomatik ilişkilerin  şu günlerde yeniden yoğunluk kazandığı Rusya'nın Suriye'de IŞİD'e karşı PYD'yi desteklediği sır değil.  ABD kadar olmasa da Rusya da dolaylı yollardan YPG'ye silah yardımında bulunuyor.  Hatta ülkesinde Suriye'deki etnik toplukların geleceğine ilişkin yapılacak toplantıya bölücü terör örgütünün uzantısı YPG/PYD'yi davet etmesi Türkiye'nin tepkisini çekmişti.

Öyle ya, son günlerde Türkiye ile ilişkileri yoğunlaştır, karşılıklı ticaretin yeniden başlatılmasına karar ver, ondan sonra Türkiye'nin can düşmanı terör örgütüne silah yardımında bulun,  toplantıya davet. Doğrusu ne yaman çelişki.  Bu tutumu anlayana aşk olsun.

Stratejik konumdan ötürü emperyalist güçlerin gözünün hep çevrili olduğu, karanlık emellerin beslendiği  ülke Türkiye.  Bir bakıyorsunuz NATO'da müttefikimiz olan ABD, diğer taraftan komşumuz, ilişkilerin yeniden canlandığı Rusya.  Her ikisi de eninde sonunda Türk askerine çevrilecek silahları, roketatarları PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'ye yardım adı altında veriyor. Yani “dost kurşunu” ile vuruluyor, şehit oluyor Türk askeri, polisi. Bu nasıl dostluksa?

Sözün özü, Türkiye içeride terör örgütlerine karşı mücadele ederken, dışarıda da dost görünümlü emperyalist ülkelerin  iki yüzlü tavırları ile karşılaşıyor.

 

Şurası unutulmasın ki, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanan Türkiye ve halkı,  ortak duruşla bir kez daha iç, dış hainlere karşı göğsünü germesini  çok iyi bilir. Bu Haber 253 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI