11 Kasım 2017 Pazar
ARİF TAKICI
Dokunullan ve Dokunulacak Meseleler

Biliyorsunuz, Ünye çamlığı ile ilgili projeler hazırlanıp ihale edilmiş, ihaleyi kazanan firma eski motel mevkiini saç levhalar ile çevirmiş, inşaat hazırlıklarına başlamış, bir zaman geçtikten sonra bir akşam birkaç ağaç kesilince, bazı vatandaşlarca olay protesto edilmiş, akabinde de olaya tepkiler büyümüş, hem fiziki, hem de internetten paylaşımlarla olaya karşı reaksiyonun boyutu genişlemişti.

Bunun üzerine, Büyük Şehir Belediye başkanı Sayın Enver Yılmaz projeyi iptal ettiğini açıklamış, mevzu kapanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de inşaat alanını çevreleyen saç levhalar kaldırıldı.

Çamlık şu anda el değmesi ve gereken düzenlemelerin yapılması olgusu ile baş başa beklemektedir.

Enver Yılmaz'ın elinin yakın tarihte çamlığa değeceğini düşünmek fazla iyimserlik olur.

Sayın Çamyar'ın ise şu aşamada Konuyu Enver Yılmaz ile müzakere etmeyi düşüneceğine ihtimal vermiyorum.

Burunucu Mahallesi Muhtarı ve bir gazeteci olarak düşüncem şu:

Meseleyi belli bir zaman rafa kaldırıp biraz soğumaya bıraktıktan sonra ya Sayın Çamyar'ın olaya dair hangi yolu izleyeceğine bakmak ve ona göre hareket etmek, ya da Mahallenin Muhtarı olarak Çamlıkta Ünye halkının istek ve talepleri doğrultusunda genel kabul görecek bir projeyi Sayın Çamyar ve sivil inisiyatif grupları ile Sayın Enver Yılmaz'ı ziyaret ederek kendisiyle istişare yapmak.

Yani, şu gerçek ki: Bu çamlık uzun süre bu şekilde de bırakılamaz!

NİKSAR CADDESİ: Niksar caddesinden kaynaklanan Trafik sorunu sadece Niksar caddesinde sıkıntıların yaşanmasına sebebiyet vermekle kalmıyor, Niksar caddesine giriş kavşağında meydana gelen araç kuyruğunun Ünye Belediye binasının olduğu mıntıkalara kadar uzamasına sebep oluyor.

Burada yapılacak kavşak çalışması ve tabakhane deresinin karşı kanadının problemleri çözülerek acilen bir yol açılmak suretiyle Niksar caddesinin tek taraflı gidişe matuf hale getirilmesi Niksar caddesini rahatlatacaktır.

Ahmet Çamyar ve Enver Yılmaz'ında bu minvalde bir çözüm üretecekleri aşikArdır.

TOPLU TAŞIMA: Büyük Şehir Belediyesinin otobüs ölçekli toplu taşıma araçlarına geçilmesi projesi Ordu'da hayatla buluşuyor olup, Ünye ve Fatsa'da da yakın zamanda bu ölçekte toplu taşıma sistemine geçileceğinin startı verilmiştir.

Bu denklemde bir toplu taşıma projesi belki dolmuşçu kardeşlerimiz için ekonomik yük ve sıkıntı doğurabilir… Ancak onlar için muhtemel sıkıntılı durumun geçici olacağını ve ileriki dönemde dolmuş esnafı kardeşlerimizin de ellerinde önemli bir sermayelerinin olacağından memnun kalacaklarını, diğer yönden vatandaşların daha rahat seyahat etmelerinin sağlanmasının her kesimi memnun edeceğini düşünüyorum.

Büyük şehir olmuş olan Ordu'da birçok husus ile ilgili olduğu gibi, toplu taşıma konusunda da büyük şehir konseptinde bir taşıma modeline geçilmesi vatandaşların talebi idi, Enver Yılmaz'da bu talebe cevap verecek adımı atmış oldu.

 

 Bu Haber 330 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI