24 Kasım 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Bir Defa Daha Belediyelerimiz…

Gerek Ünye Belediye'mizin gerekse Ordu Büyükşehir Belediye'mizin çalışmaları ile ilgili olarak birkaç yazı yazdım. Tenkit ettiğimiz çalışmalar oldu, methüsenasını yaptığımız çalışmalar oldu. Tenkitlerimiz, yapıcı olmuştur; övgülerimiz de ölçüleri aşmamıştır. Yani överken, yağcılar gibi aslı var – yok şişirme yapmadık, eleştirirken de, muhalefetliler gibi acımasızca yerden yere vurmadık.

Bu yazımda da hem Ünye Belediye'mizin hem de Ordu Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerinden örnekler sunmak istiyorum. Örneklerim, herkesin gözleri önündeki örnekler olacak.

Ben, kişisel olarak, Büyükşehir olmayı sürekli doğru bir çalışma olarak anlatmışımdır. Halen aynı düşüncede olduğumu belirterek yapılan hizmetlerden bahsedeceğim. Çünkü şehirlileşme, para ile oluyor. Büyükşehir olmak da, daha çok paralarla olacağı aşikArdır. O halde, benim büyükşehir olayına olumlu bakmama itirazı olanlar, büyükşehir için gelen ödenekleri bir incelemeye koyulmalıdır. Yapılan hizmetleri anlatmazdan önce, bu gerçeği belirtmem gerekiyordu.

Yapılan Güzel Çalışmalara Gelince:

1)      Şehir içindeki çöp konteynerlerinin büyük çoğunluğu kapalı ve korumalı hale getirildiği için bu konuda devrim yapıldı. Çünkü o açık ve korumasız konteynerler şehirlerimizin yüz karası idi. Her çöp konteyneri etrafında bir sürü başıboş hayvan bulunuyor ve çocuklar için özellikle kAbus oluşturuyordu. Ancak, bu temizliğin devamı olarak sokak hayvanlarının da yok edilmesi gerekiyor. Çünkü hayvanlar aç kalıyor ve insanlara saldırıyor. Geçen gün, bizim mahallede okul çocuklarına saldırmışlar da bir vatandaş zor kurtarmış çocukları.

2)      Ünye'mizin şehir içinde pek alışık olmadığımız sıfır asfalt çalışmalarına tanık oluyoruz. Asfalt olan yollar, süpürgeli temizlik araçları ile temizleniyor ve tertemiz oluyor. Parke taşları arasında sigara izmaritleri görmekten tiksinir olmuştuk, kurtuluyoruz.

3)      Şehir içinde, çirkin görünümlü binalar belediyemizin katkıları ile onarılarak görüntü kirlilikleri yok ediliyor.

4)      Ünye'mizin eski minibüs garajındaki boş sahaya yapılan, küçük esnafımızın işyerleri çok güzel oldu. Ancak, orada ki esnafımızın büyük çoğunluğu iş yapamadığından mağdur durumda. Halkımızın o tarafa ayak alışkanlığının sağlanması için cazibe nedenleri oluşturulmalıdır.

5)      Belediye sineması ve kültür sitesinin yerine yapılan iş hanı çok güzel oldu. Bir de Hanboğazı kavşağını alt – üst geçitli kavşak haline getirebilirsek o bölgenin namusunu kurtarmış oluruz.    

6)      Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAMYAR' dan, bir an önce Hamidiye mahallesi ve Memurkent sitesine ulaşacak bir dolmuş hattına öncülük etmesini istiyoruz.

Yapılanlara halkımızın şükranlarını sunuyor, yapılacak olanlara da acilen el atılmasını diliyoruz.

 

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 348 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI