2 Aralık 2017 Pazar
ARİF TAKICI
Biraz Merhamet

Dünyada merhamette meydana gelen eksilme gelişmiş ülkeler açısından utanç verici boyuttadır.

Rahman ve Rahim olan merhametlilerin en yücesi Allah, merhametsiz yöneticilere merhamet nasip etsin, inşallah.

Kitap ehli olan bütün dinler merhameti emretmiştir.

İslam peygamberinin kendisine eza eden kişileri bile affettiğini, savaşlarda esir yakalananlara bırakın kötü davranmayı, özgürlükleri karşılığında öğretmenlik görevi verdiğini, Taif şehrinde kendisine saldıran hatta dişini kıranlar karşısında bile beddua etmediğini, Allah'ım onlar bilmiyorlar, düşünemiyorlar, bilseler yapmazlar mealindeki cümlelerle merhamet ve affedicilik yüceliğini gösterdiğini çoğumuz biliyoruz.

Ama gelin gürünki, günümüzde İslam ülkelerinin çoğunda emperyalist ülkelerin yönlendirmesiyle insanlar birbirlerini boğazlamaktan geri kalmıyor.

On sekizinci yıl itibarıyla İslam ülkelerince sanayi devriminin ıskalanması, İslam ülkelerini, bilhassa orta doğuyu emperyalist güçlerce üzerinde oyunlar kurulan açık alan haline getirmiştir.

Bu sebeple, çıkar çatışmaları hem emperyalist ülkeleri, hem de bu ülkelerin maşası haline gelen çoğu İslam ülkelerini merhametsiz ve insani değerleri öncelemekten uzak bir hale getirmiştir.

Şu anda, daha önce nice şımarık devletlerin başına geldiği gibi Amerika kaderinde burnunun sürtüleceği zamana kadar Dünya için en kötü siyaset üreten ve tehlike arz eden ülke konumundadır.

Şunu iyi bilmeliyiz ki, Amerika ülkemiz üzerinde haince planlarını artırarak sürdürecektir.

Zaman laf salatası yapılacak ve polemiklerle oyalanacak zaman değildir.

Zaman siyasette ve değişik konularda farklı olsak bile, ülkemizin istikbali noktasında bir olmak, diri olmak ve tek vücut olmak zamanıdır.

Ne yazık ki Ülkemiz, Ana muhalefetin başında öngörüsü zayıf bir Genel Başkanın olması gibi bir şansızlığa maruzdur.

Amerika'da vatandaşlarımızın tutuklanmalarının hukuki değil, siyasi tutuklamalar olduğunu ve hedefin Türkiye'ye diz çöktürmek olduğunu sıradan bir vatandaşın, hatta bir orta öğretim öğrencisinin anlayabildiği, ama Ana muhalefetin anlayamadığı ya da anlamamak görevini yerine getirdiği gibi kısır durumla karşı karşıyadır ülkemiz siyaseti.

Amerika'daki hukuki sürecin ne olduğunu anlayamadan ülkemiz adına olumsuz yorumlar yapmak, Amerika ve Avrupa ülkelerinin fesat değirmenine su taşımak demektir.

Yahu, Ülkemizin Amerika'nın ve onun uşağı olmuş olan Fetö örgütünün ve dahi NATO'nun, aynı şekilde Avrupalı ikiyüzlü bazı ülkelerin kuşatması altında olduğunu, üzerimizde haince planlar yürütüldüğünü, ülkemizin Sevr çizgisine çekilmeye ve bu doğrultuda parçalanmaya ya da en azından zayıflatılmaya çalışıldığını, yıkılmasak bile mecalsiz ve gelişmemiş, hainlere muhtaç, onların emirleriyle iş yapan bir ülke olmamız istendiği ve tüm bu senaryoların bunun için uygulandığını bilmek için çok kariyer sahibi olmaya gerek yok… Biraz aklıselim ve haysiyetli olmak yeter de artar bile.

Aklım almıyor… Bazı tanışların ( bunların içerisinde okumuşlar var) hala Fetö'yü savunmalarını ve sanki Amerikan yanlısı gibi konuşmalarını anlayamıyorum… Allah akıl izan versin.

 

Televizyonda Payitaht Abdülhamit dizisini seyrediyorum da… Ne kadar da günümüz hainliklerine benzer durumlar var.Bu Haber 310 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI