6 Ocak 2018 Pazar
ARİF TAKICI
Objektife Takılanlar

Eski Devlet hastanesinin yüksekokul ya da sağlık amaçlı kullanılması için gösterilen çabaların yetersiz kalması ve sonuçta hastane arsasının satılması doğrusu içimi acıttı.

  Tamam… Bu konuda hem Kaymakamımız, hem de Ahmet Çamyar ve Arif Ergün'ün çaba gösterdikleri biliniyor.

  TOKİ başkanının eski devlet hastanesinin yeri karşılığında bir arsa istediğine, bu arsa bulunduğu takdirde hastanenin sağlık Bakanlığına devrinin gerçekleşebileceğine, aksi takdirde direkt bağış olarak hastane arsasının sağlık Bakanlığına devrinin mümkün olamayacağına yönelik açıklamasını biliyoruz.

  Belediye Başkanımız elinden geleni yaptı ama takas için arsa bulamadı.

 Dolayısıyla hastane yeri de elden gitti. İşte bu içimi acıttı.

  Eski hastane yerinin sağlık ya da eğitim amaçlı kullanılması noktasında ortaya konan çaba da kimin aktif, kimin yetersiz olduğu noktasında kim nasıl söylerse söylesin, tarihin doğruyu bir gün ortaya çıkarmak gibi bir huyu vardır.

  Çamlık: Çamlık hususunda toplumdaki şişlik devam ediyor.

      Çünkü Enver Yılmaz'ın çamlık ile ilgili söylemleri toplumda hazımsızlık ve Yılmaz ile Ünye arasındaki fay hatlarında kırılmalara yol açıyor.

     Bunun gibi birçok hususta Enver Yılmaz ile Ünye kamuoyu arasında arada bir meydana gelen Türbülanslar nasıl telafi ediliri düşünüp,  Ordu ve Ünye'nin istikbaline matuf bir uzlaşma sentezi tesis etmek lazım.

      Bu sivil inisiyatif ve sözü dinlenir abilerle mümkün kılınabilir.

    Enver Yılmaz ile Ahmet Çamyar'ın araları iyi.

   Her iki başkanın aralarının iyi olması tabi ki mükemmel bir şey ve bu birçok konuda pozitif denklemler yaratabilir.

 Fakat bazen de bu samimiyet Ahmet Çamyar'ın Yılmazın toplumla sürtüşmeye yol açan Ünye meselelerinde orkestra şefi olmaktan ziyade mevzudan uzak kalmasını yeğlemesine de yol açabilir.

 Bunu nasıl okumalıyız?

   Şöyle:  Bazen başta çamlık gibi toplumun sinir uçlarına dokunan önemli meselelerde Çamyar dışında oluşacak heyetle Yılmaz ile diyalog kurmak görüşmeler yapmak gerekebilir.

    Böyle bir oluşumu gerektiği hallerde meydana getirmekten ziyade,  hazır güç olacak şekilde belirlemek lazım.

    Bu manada şu da önem arz ediyor: İktidar Ordu İl ve Ünye ilçe Başkanlarının, Ünye ve Büyük

 Şehir Belediye Başkanlarının yerelde iyi diyalog içerisinde olarak,  çözüm odaklı denklemler yaratabilecekleri sinerjinin Ankara da güçlü iletişimlerle ordunun istikbaline damga vurabilecek katma değerleri tesis edebileceği bir bütünlük tesis etmek çok önemli… Hatta bu konu geleceğe borcumuz telakki edilecek mecburiyettir.

 O zaman yapılacak şu: Ordu ve Ünye'nin istikbalinde söz sahibi olanların, il ve ilçe başkanları ile

Belediye Başkanlarının didişen değil, uyum içerisinde çalışanlardan olmasını sağlamak, gerektiği hallerde ise yapıcı ve hakemlik üstlenecek güçlü bir sivil inisiyatif oluşumu var etmek. Bu çok önemli!

    Bunu hAkim kılabilirsek… O zaman o şunu, bu bunu söylemiş gibi dedikodular ve çekememezliklerle vakit kaybetmek yerine, işimize bakarız.

    Yakında kongreler yapılacak.

 

  Ordu İl ve Ünye İlçe Başkanlarının vizyon sahibi olan,  Ankara da siyaset ve bürokraside eveleyen geveleyenlerden değil, iş gördürebileceklerden seçilmesini dileriz.Bu Haber 265 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI