28 Aralık 2009 Pazar
ARİF TAKICI
Ne güzel...
Yukarıdaki başlığı, beni mutlu eden faydalı faaliyetlerden bahsedeceğim için koydum.

Gayretlerden bahsetmek, azmin can suyudur, diyorum! Ünye yardım Sevenler Derneği, başarılı ve  ihtiyaç sahibi olan kızlarımıza burs vererek, onların çağdaş, eğitimli ve meslek sahibi insanlar olarak  yetişmelerine yardımcı oluyor. Gelişmiş toplum, eğitimli annelerin güzel yetiştireceği insanlardan müteşekkil olabilir

Bu faaliyetlerden bir çoğunuz gayet tabiidir ki haberdarsınızdır. Ancak, yine de. Gönül Hanım ve arkadaşlarının, eğitimli nesiller yetişmesine matuf çok yönlü çalışmalarını önemsiyorum ve diyorum ki, bu fedakar insanlara yardımcı olalım. Çünkü...Çalışmaları NE GÜZEL!!!

Fahri Çalışanlar Derneği, yardımseverlerden aldıklarını ihtiyaç sahiplerine vererek, ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım ederek, ayrıca hediye edilen giysileri ütüleyip hazırlayıp münasip ailelere ulaştırarak, çok hayırlı hizmetler yapıyorlar. Bu   Derneğin Başkanı İsmail Beyi ve arkadaşlarını da tebrik ediyorum. Bu fedakar insanlara da yardımcı olalım diyorum…Çünkü, çalışmaları NE GÜZEL!! 

Çamlık kenarında Ünye Belediyesi'nin yapmış olduğu aletli spor alanı güzel olmuş! Ha, bazıları asfaltın hemen kenarında yapılmasını eleştiriyor, bu biraz sübjektif, objektif olan ise oranın, sunulan hizmetin objektif olması.

Sayın Başkan, bu spor aletlerinden çamlık içerisinde de birkaç tane olması yönünde istekler olduğunu bilgilerinize arz ediyorum! Tabi bu gibi ortak kullanım alanlarına sahip çıkmak ve korumak hepimizin görevi olmalıdır. Sayın Arpacıolunu, hem her yaşta insanın faydalanabileceği bu güzel spor parkını hizmete sunmasından dolayı, hem de  spora, gençliğe ve kültürel faaliyetlere verdiği önem sebebiyle tebrik ediyorum. Gençliğe verdiği  değer paralelinde Yeşilay çalışmalarımıza da her zaman önem vermesi dolayısı ile, kendisine ayrıca Cemiyetimiz adına teşekkür ediyorum….Bu çalışmalar, NE  GÜZEL!

FAKÜLTE: Fakültenin bina sorunun 2010'da çözüleceği işaretinin verilmesi, iki yeni bölüm daha açılacak olması, 240 öğrencinin barınabileceği  yurt kur binasının kiralanarak ikinci  döneme hazır edilmesi, NE GÜZEL!

Reşit EROL Bey ve arkadaşları, kurdukları ÜNKED isimli dernek çatısı altında çok güzel hizmetler ortaya koyuyorlar. Bilhassa eğitim çalışmaları için yaptıkları, Yüksek Okulumuz ve  Fakülte'miz için yaptıkları çalışmalar, gayretler takdire şayandır. Bu arkadaşlara yardımcı olmak, çalışmalarına destek vermek, herkesin  üzerine düşen vecibedir… Bu kardeşlerimizin yaptıkları çalışmalar NE GÜZEL!!   

Alucralılar Derneği'nin kültürel ve muhtelif etkin çalışmalarını fevkalade güzel buluyorum. Bu bakımdan, Dernek Başkanı Hüseyin ŞENEL ve arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Zira çalışmaları, NE GÜZEL! 

Tabi, diğer güzellikleri anlatmaya yerim yetmiyor….Vefanın bir tezahürü olarak benim de güzelliklere, ne güzel  demem, NE GÜZEL? Saygılarımla.Bu Haber 1627 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI